Brevikssk.se

En förening som håller i tiden

Brevikssk.se - En förening som håller i tiden

Breviksnappet

fiskare2_06Några ord om Breviks-Nappet

Det har arrangerats på Ränken sedan 1976 med några undantag när isen har varit för svag. Då har Smugviken och Sulviken varit reservplatser. Det högsta deltagarantalet var 2004 med hela 184 st.

Fiskekommittén.

Sune Håkansson (sammankallande) Thorbjörn Adolfson Bert Axelsson Ingemar Gustavsson Yngve Bergsten Henrik Forsberg Ulf Nilsson

2017 (127 deltagare) (största fisken Ola Sjöli Trysil 942g)
RESULTAT
KNATTAR:
1. Moa Tranberg Åmotfors 98g
2. Lovisa Gullkvist Brevik 70
3. Nemo Gustafsson/Nolander ” 56
4. My Tranberg Åmotfors 28

YNGRE DAMJUNIORER:
1. Maija Damström Åmotfors 30g

YNGRE HERRJUNIORER:
1. Dominic Abresparr Trekroken 110g

ÄLDRE HERRJUNIORER:
1. Fredric Lindén Högerud 42g

DAMER SENIORER:
1. Birgit E Högbrenna Romedal 1610G
2. Susanne Karlsson Torsby 616
3. Hanna Damström Åmotfors 172
4. Mikaela Tranberg ” 100
5. Malin Karlsson Brevik 96
6. Anna Nolander/Gustafsson ” 72
7. Siv Svensson Åmotfors 36

DAMER VETERANER:
1. Leena Varis Trekroken 1344g
2. Maj-Britt Nilsson ” 852
3. Margareta Björn Jössefiskarna 636
4. Pirko-Lisa Pollari ” 574
5. Inger Myhrén Åmotfors 472
6. Maj-Britt Jakobsson Jössefiskarna 408
7. Gull-Britt Karlsson ” 354
8. Marita Lövgren Åmotfors 308
9. Jorun Bekkensten Eidsvoll 258
10. Gittan Larsson Åmotfors 220
11. Monica Johansson ” 186
12. Anita Tranberg ” 140
13. Britta Kullberg Torsby 82

HERRAR SENIORER:
1. Kristian Bergström Trekroken 3046g
2. Dennis Einarsson SFK Vasa 2924
3. Tarmo Kokko Trekroken 2762
4. Perra Olsson Jössefisk. 2698
5. Peter Eriksson Solstafisk. 2442
6. Kjell-Ove Jensen Trekroken 1906
7. Christer Nilsson Ränkesed 1888
8. Finn-Arne Gammeltorp Trysil 1638
9. Kjell-Åke Ludvigsson SFK Pirken 1586
10. Håkan Toreld Trekroken 1416
11. Peter Jansson Åmotfors 1398
12. Lennart Axelsson Torsby 1212
13. Roger Larsson Jössefisk. 1200
14. Stefan Norman Åmotfors 1082
15. Mattias Bergsten ” 1050
16. Christer Skau Jössefisk. 900
17. Steve Gustafsson Åmotfors 756
18. Kenneth Fidje Trysil 742
19. Stefan Forslund SFK Pirken 670
20. Stein Engebråten Rauföringen 660
21. Tomas Gustafsson Åmotfors 602
22. Peter Eriksson Jössefisk. 416
23. Anders Axbäck Hälletorp 386
24. Sören Flognman Växvik 362
25. Daniel Karlsson Åmotfors 314
26. Lars-Erik Tjärnestig Ch.Berg 274
27. Mikael Aurbakken Åmotfors 264
28. Daniel Malmkqvist SFK Vasa 244
29. Tony Gullquist Brevik 198
30. Stefan Simon Trekroken 138
31. Johnny Kildalen Romedal/Val. 90
32. Mats Jonsson Brevik 72
33. Daniel Eriksson ? 66
34. Ove Persson Åmotfors 44

HERRAR VETERANER:
1. Ola Sjöli Trysil 2564g
2. Jan Jansson Åmotfors 2480
3. Erik Aarstad SFK Väst 1034
4. Inge Björn Jössefisk. 1000
5. Kjell Axelsson Åmotfors 918
6. Jan-Olof Jarebo Jössefisk. 884
7. Tommy Klasson ” 732
8. Mats Olsson Åmotfors 708
9.Taito Varis Trekroken 664
10. Bjarne Larsson Jössefisk. 548
11. Bertil Magnusson Årjäng 524
12. Allan Dahlberg SFK Väst 510
13. Kjell Eriksson Jössefisk. 510
14. Kalle Tomasson Trekroken 490
15. Lars Bekkensten ? 488
16. Mats Svensson Jössefiskarna 430
17. Rolf Skoglund ” 430
18. Tommy Byström Pirken 390
19. Arne Falkenström Åmotfors 374
20. Lester Skau Jössefiskarna 342
21. Alf Höglund ” 296
22. Jan Eriksson Åmotfors 248
23. Bengt Olweiuz SFK Vasa 242
24. Johnny Andersson Jössefiskarna 230
25. Hans Myhrén Åmotfors 228
26. Bo Nilsson Trekroken 226
27. John Höglund Jössefiskarna 224
28. Karl-Olov Magnusson Åmotfors 212
29. Kenneth Danielsson SFK Vasda 192
30. Anders Damström Åmotfors 188
31. Outi Pollari Jössefiskarna 172
32. Roy Fjeld Eidskog 172
33. Björn Skogseth Nannestad 168
34. Ove Gill Åmotfors 158
35. Einar A Olsen ” 134
36. Kåre Olsson SFK Väst 96
37. Ingvar Fällman Torsby 74
38. Gunder Danielsson Åmotfors 70
39. Roger Eriksson Ch.Berg 48
40. Stefan Berglund Åmotfors 48

2016
RESULTAT

Största fisken Daniel Malmqvist SFK Vasa 854g
YNGRE JUNIORER:
1. Karl Milde Ränkesed Breviks SK 2570G
2. Albin Lindqvist Åmotfors 1090
3. Arvid Persson Åmotfors Flogned 68

KNATTAR:
1. Tindra Blom Åmotfors 124G
2. Nova Blom ” 46
3. Noah Nolander Breviks SK 32
4. Moa Tranberg Åmotfors 28

DAMSENIORER:
1. Susanne Karlsson Torsby 936G
2. Ulrika Johanson Jössefiskarna 772
3. Anita Tranberg Åmotfors 384
4. Siv Svensson ” 280
5. Anna Nolander Breviks SK 208
6. Mikaela Tranberg Åmotfors 64
7. Manuela T Blom ” 28

DAMVETERANER:
1. Maj-Britt Jakobsson Jössefiskarna 2076G
2. Margareta Björn ” 1950
3. Monica Högman Trekroken 1468
4. Gittan Larsson Åmotfors 1318
5. Saga Gustafsson Trekroken 1078
6. Gull-Britt Karlsson Jössefiskarna 1050
7. Gerd Andersson Åmotfors 836
8. Lena Varis Trekroken 614
9. Marita Lövgren Åmotfors 578
10. Maj-Britt Nilsson Trekroken 440
11. Britta Kullberg Torsby 188
12. Christina Eriksson Åmotfors 178

HERRVETERANER:
1. Karl-Olov Magnusson Åmotfors 4604G
2. Stefan Berglund ” 4278
3. Kjell Axelsson ” 3544
4. Jan Eriksson ” 3040
5. Inge Björn Jössefiskarna 2492
6. Östen Gustafsson Trekroken 2336
7. Kalle Tomasson ” 2258
8. Allan Dahlberg SFK Väst 2208
9. Åke Lövgren Åmotfors 2192
10. Erik Aarstad SFK Väst 1696
11. Bjarne Larsson Jössefiskarna 1676
12. Alf Höglund ” 1192
13. Mats Olsson Åmotfors 1112
14. Jonny Andersson Jössefiskarna 1040
15. Ola Sjöli Trysil 936
16. Tommy Tranberg Åmotfors 742
17. Kåre Olsson SFK Väst 708
18. Lester Skau Jössefiskarna 672
19. Rolf Skoglund ” 660
20. Ove Gill Åmotfors 520
21. Erik Bakken ” 472
22. Tommy Byström SFK Pirken 466
23. Roger Karlsson Jössefiskarna 440
24. Björn Skogseth Nannestad 310
25. Kenneth Danielsson SFK Vasa 258
26. Gunder Danielsson Åmotfors 248
27. Morgan Rehn SFK Vasa 238
28. Ingvar Fällman Torsby 208
29. Jan-Olof Jarebo Jössefiskarna 188
30. Ivan Norén ” 102
31. Bertil Magnusson Årjäng 32

HERRSENIORER:
1. Mats Jonsson Ränkesed Breviks SK 8875G
2. Perra Olsson Jössefiskarna 7115
3. Kjell-Åke Ludvigsson SFK Pirken 6075
4. Per Karlsson Jössefiskarna 3582
5. Daniel Malmqvist SFK Vasa 3510
6. Ove Persson Åmotfors 3254
7. Christer Nilsson Ränkesed 2610
8. Dennis Einarsson SFK Vasa 2470
9. Finn-Arne Gammeltorp Trysil 2442
10. Lennart Axelsson Torsby 2322
11. Chruister Skau Jössefiskarna 2162
12. Jonas Stridh FK Topp 1654
13. Stefan Forslund SFK Pirken 1494
14. Tarmo Kokko Trekroken 1278
15. Stefan Öhlin Jössefiskarna 1252
16. Steve Gustafsson Åmotfors 1238
17. Roger Larsson Jössefiskarna 1138
18. Simon Ness ” 1132
19. Kjell-Ove Jensen Trekroken 1126
20. Mats Strömberg Åmotfors 1058
21. Kristian Bergström Trekroken 996
22. Sten Rickardsson FK Topp Trollhättan 782
23. Vidar Årnes SFK Väst 750
24. Nils Överby Trysil 736
25. Lars-Erik Tjärnestig Charlottenberg 694
26. Stefan Norman Åmotfors 658
27. Per-Erik Sjökvist Jössefiskarna 504
28. Pablo Andersson SFK Väst 216
29. Mikael Andersson Knallen 138
30. Christer Danielsson Arvika 110
31. Peter Olsson Åmotfors 96
32. Lars Karmlind Jössefiskarna 52


Resultat de senaste åren:
2015 INSTÄLLT P.G.A-. INGEN IS

2014 INSTÄLLT P.G.A. SVAG IS
——————————————————————————————-
Resultat 2013
——————————————————————————————–
Resultat 2012
——————————————————————————————–
Resultat 2011
——————————————————————————————–
Resultat 2010
——————————————————————————————–
Resultat 2009
——————————————————————————————–
Resultat 2008

KNATTAR
1. Kristoffer Blom ? 664 gr 2. Filip Olsson Nordmarksfiskarna 202 3. Anton Olsson Nordmarksfiskarna 178 4 Oskar Olsson Nordmarksfiskarna 126

YNGRE DAMJUNIORER
1.Matilda Leijon Lidköping 110

YNGRE HERRJUNIORER
1 Pär Augustsson Åmotfors 668 2 Anders Hedlund Åmotfors 526 3 Simon Nilsson Trekroken 134 4 Andreas Hedlund Brevik 52

ÄLDRE HERRJUNIORER
1 Tom-Erik Eriksson Nordmarksfiskarna 204

DAMER SENIORER
1 Lena Olsson Åmotfors 1618 2 Britt Lindgren SFK Vasa 1246 3 Susanne Karlsson Torsby 1216 4 Ulrika Johansson Jössefiskarna 798 5 Irén Wallander SFK Väst 628 6 Anita Tranberg Åmotfors 410

DAMER VETERANER
1 Marianne Andersson Åmotfors 1586 2 Leena Varis Trekroken 1356 3 Maj-Britt Nilsson Trekroken 1024 4 Gerd Andersson Åmotfors 900 5 Monica Johansson SFK Väst 744 6 Pirkko-Liisa Pollari Jössefiskarna 722 7 Britta Kullberg Torsby 622 8.Saga Gustafson Trekroken 584 9 Gudrun Gyllström SFK Väst 484 10 Maj-Britt Jakobsson Jössefiskarna 412 11 Gittan Larsson Åmotfors 408 12 Karin Nyman Torsby 320 13 Anita Schröder Jössefiskarna 302 14 Barbro Woronin Trekroken 288 15 Christina Eriksson Åmotfors 264 16 Berit Larsson Torsby 210 17 Marita Lövgren Åmotfors 176 18 Tove Lundell Jössefiskarna 148 19 Solveig Carlsson Trekroken 26

HERRAR VETERANER
1 Evald Nilsson Nordmarksfiskarna 2644 2 Östen Gustafsson Trekroken 2448 3 Anders Gustafsson Trekroken 2348 4 Inge Björn Jössefiskarna 2250 5 Tatto Varis Trekroken 2156 6 Alf Höglund SFK Väst 2104 7 Kjell Midsundstad Åmotfors 1712 8 Voutilainen Heikki Tidaholm 1672 9 Per Atlak Guldbrandsen Rauföringen 1564 10 Sven Carlberg Solstad 1332 11 Bjarne Larsson Jössefiskarna 1208 12 Erik Aarstad Odal SFK 1200 13 Torsten Tjärnberg Jössefiskarna 1148 14 Kåre Olsson SFK Väst 1036 15 Åke Lövgren Åmotfors 1004 16 Boje Eriksson Jössefiskarna 996 17 Arnold Blomqvist Bankeryd 940 18 Ivan Nore´n Jössefiskarna 862 19 Sture Larsson Vasa 846 20 Kurt Johansson Jössefiskarna 818 21 Roland Eriksson Jönköping 740 22 Jan Eriksson Åmotfors 734 23 Jan-Olof Jarebo Jössefiskarna 684 24 Kjell Axelson Åmotfors 680 25 Sven Olausson SFK Vasa 654 26 K.G. Porath Atlas 652 27 Erik Larsson Åmotfors 642 28 Gunnar Jansson Nordmarksfiskarna 642 29 Allan Dahlberg SFK Väst 638 30 Bengt Grundström Trekroken 596 31 Roger Karlsson Jössefiskarna 578 32 Sven-Erik Holmberg Trekroken 552 33 Reidar Nilsson Åmotfors 484 34 Ouli Pollari Jössefiskarna 468 35 John Björn Jössefiskarna 466 36 Arne Lindström Jössefiskarna 450 37 Otto Bengtsson Nordmarksfiskarna 436 38 Karl-Erik Tomasson Trekroken 434 39 Ove Gill Åmotfors 374 40 Sven Gustafsson Jössefiskarna 306 41 Anders Haglund Brunskog 292 42 Lennart Gustafsson Trekroken 284 43 Åke Pettersson Jössefiskarna 278 44 Charlie Malmgren Göteborg 266 45 Åke Weiborg Jössefiskarna 264 46 Leif Lundell Jössefiskarna 190 47 Birger Olausson Nordmarksfiskarna 116 48 Ivan Nordh Torsby 100 49 Rune Lindström Jössefiskarna 94 50 Bo Gustafsson Åmotfors 82 51 Olle Östlund Torsby 80 52 Lester Skau Jössefiskarna 76 53 Arne Falkenström SFK Väst 62

HERRAR SENIORER
1 Robert Johansson Tibro 3552 (Dagens största abborre 1306g) 2 Thomas Mester Tibro 2388 3 Charles Fast Lidköping 2222 4 Yngve Ehrencrona Solstafiskarna 2164 5 Roger Larsson Jössefiskarna 2136 6 Tarmo Kokko Trekroken 2098 7 Kjell-Ove Jensen Trekroken 1742 8 Ingemar Lindgren SFK Vasa 1624 9 Sten Rickardsson FK Topp 1606 10 Mikael Anderse´n Stenungsund 1572 11 Daniel Ahlgren Tibro 1514 12 Kenneth Danielsson SFK Väst 1460 13 Patrik Eriksson Lidköping 1400 14 Stefan Simon Trekroken 1364 15 Fredrik Malm Huskvarna 1330 16 Jan Magnusson Åmotfors 1308 17 Pelle Ernsth FK Vasa 1302 18 Ragnar Midtsunstad Åmotfors 1276 19 Kalle Abresparr Trekroken 1244 20 Peter Jansson Åmotfors 1244 21 Håkan Toreld Trekroken 1208 22 Christer Skau Jössefiskarna 1180 23 Lennart Axelssson Torsby 1116 24 Ronny Magnusson Jössefiskarna 1054 25 Gustav Nilsson Trekroken 1002 26 Lars Eriksson Åmotfors 952 27 Daniel Blom Lidköping 918 28 Pablo Andersson SFK Väst 810 29 Per Karlsson Jössefiskarna 714 30 Patrik Ceder Skaraborg 702 31 Patrik Lövgren Åmotfors 530 32 David Alexandersson Eskilstuna 526 33 Tomas Leijon Lidköping 516 34 Per-Åke Fridlund Brunsberg 388 35 Bertil Magnusson Nordmarksfiskarna 384 36 Mats Pettersson Knallen 374 37 Tommy Tranberg Åmotfors 364 38 Stefan Berglund Åmotfors 360 39 Pär Nauchle´r Brunskog 342 40 Jan Olsson Åmotfors 336 41 Carl Schander ? 334 42 Anders Svensson Arvika 270 43 Pål Fjeld Eidskog 270 44 Veine Eriksson Nordmarksfiskarna 206 45 Bo Lundberg Arvika 172 46 Mikael Värme Brevik 136 47 Oddvar Berget Oslo 132 48 Ronny Nilsson Åmotfors 128 49 Stefan Ek Arvika 104

——————————————————————————————–
Resultat 2007

Herr Seniorer
1.Kalle Abresparr Trekroken 4.542 gram 2.Roger Larsson Jössefiskarna 3.948 3.David Alexandersson Kvicksund 3.722 4.Krister Skau Jössefiskarna 3.578 5.Bertil Magnusson Nordmarksfiskarna 3.090 6.Alf Höglund SFK Vest 3.066 7.Lennart Axelsson Torsby 3.042 8.Stefan Simon Trekroken 2.970 9.Tommy Isaksson Jössefiskarna 2.848 10.Ove Persson Åmotfors 2.802 11.Tommy Tranberg Åmotfors 2.674 12.Johan Höglund SFK Vest 2.514 13.Steinar Olsen Trysil 2.406 14.Yngve Erenkrona Solstadfiskarna 2.182 15.Peter Jansson Åmotfors 2.166 16.Lars Eriksson Åmotfors 2.158 17.Kjell Eriksson Jössefiskarna 1.966 18.Ronny Magnusson Jössefiskarna 1.796 19.Svein Ivar Fjeld Eidskog 1.730 20.Kennet Danielsson SFK Vest 1.688 21.Jarmo Säily Säffle 1.624 22.Steve Gustafsson Jössefiskarna 1.620 23.Mats Jonsson Brevik 1.592 24.Finn Arne Gammeltorp Rauföringen 1.544 25.Tomas Gustafsson Åmotfors 1.500 26.Stefan Axelsson Torsby 1.436 27.Arnstein Fjeldvang Uddnes 1.314 28.Bo Lundberg Arvika 1.218 29.Veine Eriksson Nordmarksfiskarna 1.178 30.Peter Eriksson Solstadfiskarna 1.172 31.Patrik Albinsson Koppsäng 840 32.Daniel Karlsmoen Trysil 564 33.Pål Fjeld Eidskog 538 34.Roine Karlsson Glava 520 35.Börje Karlsson SFK Vest 392 36.Ragnar Midsundstad Åmotfors 316 37.Ingmar Lindgren SFK Vasa 304 38.Stefan Berglund Åmotfors 264 39.Jan Magnusson Åmotfors 206 40.Pär Naucler Brunskog 162

Herr Veteraner

1.Allan Dahlberg SFK Vest 4.258 2.Erik Arnstad Branval 4.186 3.Bjarne Larsson Jössefiskarna 3.502 4.Matti Tyrehed Jössefiskarna 3.362 5.Jan Jansson SFK Vest 3.058 6.Kjell Forsberg Åmotfors 2.682 7.Bo Nilsson Nor 2.674 8.Jan Eriksson Åmotfors 2.288g 9.Bo Nygren Åmotfors 2.270 10.Leif Lundell Jössefiskarna 1.784 11.Jan Eriksson Jössefiskarna 1.722 12.Hasse Magnusson Jössefiskarna 1.658 13.Taito Varis Trekroken 1.624 14.Jan-Olof Jarebo Jössefiskarna 1.600 15.Karl-Erik Tomasson Trekroken 1.556 16.Björn Skogseth Uddnes 1.496 17.Arne Falkenström SFK Vest 1.376 18.Sven Gustafsson Jössefiskarna 1.368 19.Kjell Emmesjö Solstadfiskarna 1.352 20.Gunnar Jansson Nordmarksfiskarna 1.310 21.Åke Lövgren Åmotfors 1.196 22.Ivan Nord Torsby 1.192 23.Otto Bengtsson Nordmarksfiskarna 1.162 24.Otto Pollari Forshaga 1.118 25.Ove Gill Åmotfors 1.082 26.Per Aslak Guldbrandsen Rauföringen 990 27.Allan Lövgren Åmotfors 928 28.Roger Karlsson Jössefiskarna 894 29.Kjell Midsundstad Åmotfors 768 30.Erik Arnesson Åmotfors 754 31.Åke Weiborg Jössefiskarna 746 32.Kjell-Olov Magnusson Åmotfors 566 33.Rune Lindström Jössefiskarna 548 34.Evald Nilsson Nordmarksfiskarna 484 35.Östen Gustafsson Trekroken 452 36.Kjell Ruus Nordmarksfiskarna 438 37.Sven Karlberg Solstadfiskarna 418 38.Bruno Kullgren Åmotfors 410 39.Ola Sjöli Trysil 382 40.Erik Larsson Åmotfors 344 41.Sven Andersson Jössefiskarna 314 42.Helge Eriksson Solstadfiskarna 162 43.Arne Lindström Jössefiskarna 120 44.Lester Skau Jössefiskarna 100

Damer Seniorer

1.Maj-Britt Nilsson Nor 1.836 2.Irene Wallander Nor 1.138 3.Torild Langerud Rauföringen 924 4.Britt Lindgren SFK Vasa 800 5.Sumiko Hansen Norge 262 6.Anita Tranberg Åmotfors 122

Dam Veteraner

1.Maj-Britt Jakobsson Jössefiskarna 2.942 2.Marita Lövgren Åmotfors 2.776 3.Margareta Björn Jössefiskarna 2.642 4.Pirko Pollari Forshaga 2.160 5.Saga Gustafsson Trekroken 1.866 6.Lena Varis Trekroken 1.454 7.Kristina Eriksson Åmotfors 1.146 8.Britta Kullberg Torsby 1.132 9Tove Lundell Jössefiskarna 1.068 10.Gittan Larsson Åmotfors 1.054 11.Stina Ruus Nordmarksfiskarna 968 12.Margareta Tyrehed Jössefiskarna 966 13.Berit Larsson Torsby 828 14.Barbro Voronin Trekroken 740 15.Gudsrun Gyllström SFK Vest 580 16.Monika Johansson SFK Vest 484 17.Anita Schröder Jössefiskarna 412

Äldre Herr Juniorer 1.Tom Erik Eriksson Nordmarksfiskarna 1.150 2.Jörgen Langerud Rauföringen 662

Knattar 1.Kenny Karlsson Trekroken 42

Våra fiskare fick  gram totalt vilket motsvarar 1,84 g/deltagare

Dagens största fisk fick Tommy Isaksson Jössefiskarna 1.064g
——————————————————————————————–
Resultat 2006

HERR SENIOR 1.Alf Höglund Jössefiskarna 2756 g 2.Ove Persson Åmotfors AFK 2730 g 3.Per-Erik Larsson SFK Älvkroken 2668 g 4.Mikael Schröder Jössefiskarna 2444 g 5.Tarmo Kokko Trekroken 2426g 6.Kjell Eriksson Jössefiskarna 2424 g 7.Roger Larsson Jössefiskarna 2112g 8.Per Karlsson Jössefiskarna 2016 g 9.Jan Magnusson Åmotfors AFK 1830g 10.Ragnar Midsunstad Åmotfors AFK 1798 g 11.Jim Bekken Oslo 1700g 12.Kjell Midsundstad Åmotfors AFK 1612 g 13.Roine Karlsson Glaskogen 1470 g 14.Yngve Ehrenkrona Solstafiskarna 1354 g 15.Peter Jansson Åmotfors AFK 980 g 16.Mats Strömberg Åmotfors AFK 886 g 17. Anders Axbäck Hälletorp 730 g 18.Peter Eriksson Solstafiskarna 652 g 19.Steve Gustavsson Jössefiskarna 574 g 20.Mats Jonsson Ränkesed 564 g 21.Peter Fryklund Jössefiskarna 558 g 22.Weine Eriksson Nordmarksfiskarna 552 g 23Pablo Andersson SFK Väst 548 g 24.Håkan Persson Växvik 512 g 25.Bertil Magnusson Nordmarksfiskarna 498 g 26.Per Noclèr Brunskog 414 g 27.Kjell-Ove Jensen Trekroken 378 g 28.Anders Svensson Arvika 374 g 29.Börje Karlsson SFK Väst 372 g 30.Bo Lundberg Arvika 356 g 31.Kenneth Danielsson SFK Väst 336g 32. Tom Nilsson Arvika 320 g 33.Jarmo Säily Säffle 300 g 34.Urban Gunnegård Nordmarksfiskarna 278 g 35.Lars Persson Torsby 268 g 36.Bo Gustavsson Åmotfors AFK 212 g 37.Tomas Gustavsson Åmotfors AFK 208g 38.Mats Svensson SFK Väst 186 g 39.Johan Terning Arvika 184g 40.Stefan Svensson Arvika 168 g 41.Christer Skau Jössefiskarna 106g 42.Penti Oksa Nordmarksfiskarna 78 g 43.Karl-Ove Abrespatt Trekroken 76g 44.Lars Broman Anneborg 60 g 45.Per-Åke Fridlund Arvika 54 g 46.Håkan Toreld Nor 32 g

Herr Veteran 1.Tore Setterberg Torsby 6262 g 2.Helge Eriksson Solstafiskarna 2066 g 3.Arne Lindström Jössefiskarna 1904 g 4.Kent Alexandersson Åmotfors 1710 g 5.Kurt Karlsson Charlottenberg 1606 g 6.Bo Nilsson Nor 1528 g 7.Åke Weiborg Jössefiskarna 1370 g 8.Leif Lundell Jössefiskarna 1342 g 9.Sven Karlberg Solstafiskarna 1328 g 10.Östen Gustavsson Trekroken 1250 g 11.Åke Lövgren Åmotfors AFK 1126 g 12.Ivan Norèn Jössefiskarna 1042 g 13.Rune Lindström Jössefiskarna 970 g 14.Erik Aarstad Kongsvinger 904 g 15.Roger Karlsson Jössefiskarna 878 g 16.Kåre Olsson SFK Väst 750 g 17.Arne Falkenström SFK Väst 674 g 18.Gunnar Jansson Nordmarksfiskarna 660 g 19.Erik Arnesson Åmotfors AFK 638 g 20.Olle Östlund Torsby 632 g 21.Jan-Olof Jarebo Jössefiskarna 622 g 22.Pelle Nilsson Jössefiskarna 618 g 23.Arne Backelin 604 g 24.Evald Nilsson Nordmarksfiskarna 574 g 25.Arnfinn Solli Oslo 518 g 26.Allan Dahlberg SFK Väst 510 g 27.Lester Skau Jössefiskarna 408 g 28.Stig Karlsson Nor 406 g 29.Jan Eriksson Åmotfors 394 g 30.Bo Nygren Åmotfors AFK 388 g 31.Kjell Forsberg Åmotfors AFK 386 g 32.Nils Eriksson Jössefiskarna 366 g 33.Olle Johansson Jössefiskarna 328g 34.Bjarne Larsson Jössefiskarna 326 g 35.Marti Tyrehed Jössefiskarna 300g 36.Inge Björn Jössefiskarna 298 g 37.Kjell Emmesjö Solstafiskarna 280g 38.Otti Pollari Forshaga 268 g 39.PerAtlak GuldbrandsenRöföringen 258g 40.Åke Pettersson Jössefiskarna 250 g 41.Erik Larsson Åmotfors 192g 42.Bertil Sundberg Torsby 190 g 43.Åke Olsson SFK Väst 174 g 44.Allan Lövgren Åmotfors 160 g 45.Sven Gustavsson Jössefiskarna 152 g 46.Bruno Haglund Edane 150 g 47.JohnEinar GulbrandsenEidskog 148 g 48.Torsten Tjärnberg Jössefiskarna 124 g 49.Ove Gill Åmotfors AFK 122 g 50.Otto Bengtsson Nordmarksfiskarna 120 g 51.Kurt Johansson Jössefiskarna 106g 52.Svenne Persson Arvika 84 g 53.Arne Persson Jössefiskarna 28g

Dam Senior 1.Christina Eriksson Åmotfors 1808 g 2.Maj-Britt Nilsson Nor 804 g 3.Iréne Wallander Nor 558 g 4.Kersti Solli Oslo 550 g 5.Pia Nygren Nilsson Åmotfors 456 g 6.Vanja Hagel SFK Väst 246 g 7.Eve Svensson SFK Väst 192 g 8.Marie Leifsdotter Åmotfors 142 g 9.Lena Schröder Jössefiskarna 142 g 10.Marita Sköld Trekroken 84 g 11.Anita Tranberg Åmotfors AFK 58 g

Dam Veteran 1.Karin Karlsson Nor 1496 g 2.Maj-Britt Jakobsson Jössefiskarna 982 g 3.Monica Johansson SFK Väst 878 g 4.Gunda Bö Guldbrandsen Röföringen 816g 5.Sonja Johansson Åmotfors AFK 734g 6.Barbro Weronin Trekroken 702g 7.Gerd Andersson Åmotfors AFK 692g 8.Anita Schröder Jössefiskarna 652 g 9.Stina Ruus Nordmarksfiskarna 604g 10.Margareta Björn Jössefiskarna 550g 11.Piko Pollari Forshaga 248g 12.Saga Gustavsson Trekroken 204g 13.May Guldbranfsson Charlottenberg 190 g 14.Margareta Tyrehed Jössefiskarna 176g 15.Gudrun Gyllström SFK Väst 174 g 16.Birgitta Larsson Åmotfors AFK 168g 17.Marita Lövgren Åmotfors AFK 98g 18.Tove Lundell Jössefiskarna 90g

Älder Junior Herr 1.Erik Eriksson Nordmarksfiskarna 78g

Yngre Junior Herr 1.Anton Gustavsson Nordmarksfiskarna 286 g 2.Kristoffer Olausson Nordmarksfiskarna 112g

——————————————————————————————–
Resultat 2005

Knattar 1. Jens Zetterqvist SFK Väst 542 g 2. Jimmy Olsson Jössefiskarna 312 g 3. Roy Haglund SFK Väst 48 g
H.Jun yngre 1. Fredrik Gren Åmotfors 200g
H. Jun Äldre 1. Mikael von Holten SFK Älvkroken 614 g
D.Jun yngre 1. Mikaela Axbäck Hälletorp 552 g
D Jun Äldre 1. Marie Forslund Kolsjön 102 g

Dam Senior 1. Maj Britt Jakobsson Jössefiskarna 1064 g 2. Lena Schröder ” 610 g 3. Anita Tranberg Åmotfors 528 g 4. Haldis Ulsrudstuen Gjövik 466 g 5. Lena Varis Trekroken 462 g 6. Margareta Tyrehed Jössef. 254 g 7. Kristina Eriksson Åmotfors 244 g 8. Vanja Hagel SFK Väst 196 g 9. Susan Karlsson Torsby 86 g 10. Anna Gustavsson Brevik 68 g 11. Ulrika Schröder Jössef. 66 g 12. Barbro Woronin Trekroken 56 g
Dam Veteran 1. Tove Lundell Jössefiskarna 832 g 2. Saga Gustavsson Trekroken 764 g 3. Gun Östberg Torsby 752 g 4. Gerd Andersson Åmotfors 694 g 5. Britta Kullberg Torsby 650 g 6. Kari Tyskerud Fet Norge 628 g 7. Monica Johansson SFK Väst 458 g 8. Oddlaug Risletvold Norge 452 g 9. Gittan Larsson Åmotfors 376 g 10. Gunda Bö Guldbrandsen Rövföringen Norge 368 g 11. Anita Schröder Jössef. 266 g 12. Gudrun Gyllström SFK Väst 210 g 13. Marita Lövgren Åmotfors 176 g 14. Stina Ruuo Nordmarksf. 120 g 15. Sonja Johansson Åmotfors 44 g
Herr Veteran 1. Björn Skogseth Udnes Norge 2750 g 2. Jan Eriksson Åmotfors 2130 g 3. Hans Myhren Åmotfors 1840 g 4. Kjell Nilsson Jössef. 1602 g 5. Jan-Olov Jarebo Jössef. 1580 g 6. Allan Dahlberg SFK Väst 1460 g 7. Gösta Tjärning SFK Väst 1376 g 8. Östen Gustavsson Trekroken 1284 g 9. Inde Björn Jössef. 1240 g 10. Jan Eriksson Jössef. 1168 g 11. Bjarne Larsson Jössef. 1158 g 12 Erling Paulsson STV 1038 g 13. Åke Holmberg SFK Älvkroken 984 g 14. Hasse Einarsson Torsby 968 g 15. Kjell Forsberg Åmotfors 960 g 16. Marti Tyrehed Jössef. 928 g 17. Erik Arnesson Åmotfors 842 g 18. Pelle Nilsson Jössef. 828 g 19 Arne Falkenström Jössef. 814 g 20. Kjell Ruus Nordmarksf. 802 g 21. Birger Olausson Nordmarksf. 790 g 22. Sverre Malmstedt Flogned 748 g 23. Per-Erik Bergfjord Jössef. 748 g 24. Hasse Magnusson Jössef. 706 g 25. Gösta Olsson Torsby 668 g 26. Gunnar Nillson Jössef. 638 g 27. Evald Nilsson Nordmarksf. 536 g 28. Per Aslik Guldbransen Röföriningen Norge 488 g 29. Sune Johansson Åmotfors 480 g 29. Bruno Haglund Edane 472 g 30. Ulf Sandin Jössef. 452 g 31. Allan Lövgren Åmotfors 426 g 32. Karl-Olov Magnussom Åmotfors 418 g 33. Raimo Haglund SFK Väst 410 g 34. Nils Eriksson Jössef. 394 g 35. Åke Weiborg Jössef. 374 g 36. Arne Lundström Jössef. 374 g 37. Åge Rudshaug Mo Norge 336 g 38. Olle Johansson Jössef. 302 g 39. Roger Karlsson Jössef. 290 g 40. Kåre Olsson SFK Väst 284 g 41. Tore Johansson Åmotfors 242 g 42. Erling Haugen Röföriningen Norge 212 g 43. Sven Gustavsson Jössef. 212 g 44. Svein Fiskerud Fet Norge 206 g 45. Torsten Tjärnberg Jössef. 186 g 46. Kjell Emmesjö Solstafiskarna 182 g 47. Bo Nygren Åmotfors 168 g 48. Göte Andersson Åmotfors 160 g 49. Otto Bengtsson Nordmarksf. 142 g 50. Sven Andersson Jössef. 114 g 51. Ivan Norèn Jössef. 112 g 52. Ragnar Eriksson Jössef. 110 g 53. Gunnar Jansson Nordmarksf. 104 g 54. John Björn Jössef. 94 g 55. Olle Östlund Torsby 94 g 56. Uno Persson Nordmarksf. 94 g 57. Leif Lundell Jössef. 92 g 58. Kurt Johansson Jössef. 80 g 59. Rune Lindström Jössef. 76 g 60. Lennart Gustavsson Trekroken 56 g 61. Sven-Ove Persson Arvika 54 g 62. Åke Lövgren Åmotfors 50 g

Herr Senior 1. Jim Becker Rövföringen Norge 3045 g 2. Kenneth Danielsson SFK Väst 2500 g 3. Per-Erik Larsson SFK Älvkroken 2406 g 4. Finn Arne Gammeltorp Rövföringen Norge 2374 g 5. Peter Eriksson Solstafiskarna 2326 g 6. Steve Gustavsson Arvika 2016 g 7. Mikael Persson Åmotfors 1622 g 8. Ove Persson Åmotfors 1340 g 9. Alf Höglund Arvika 1260 g 10. Peter Lövgren Åmotfors 1252 g 11. Paul Rundin Gjövik Norge 1180 g 12. Bertil Magnusson Nordmarksf. 1012 g 13. Bent Fjeld Eidskog Norge 990 g 14. Ronny Magnusson Jössef. 946 g 15. Roine Karlsson Glaskogen 906 g 16. Arne Dahlberg Brunskog 902 g 17. Roger Larsson Jössef. 898 g 18. Leif Dahlberg Koppom 818 g 19. Christer Österberg Åmotfors 808 g 20. Stefan Simon Trekroken 708 g 21. Peter Jansson Åmotfors 704 g 22. Paul Fjeld Eidskog Norge 692 g 23. Gert Bergkvist SFK Väst 668 g 24. Kjell Eriksson Jössef. 648 g 25. Danilel Eriksson Ålandsfiskarna 618 g 26. Stefan Öhlin Jössef. 594 g 27. Peter Fors Flogned 578 g 28. Tommy Tranberg Åmotfors 578 g 29. Yngve Ehrenskrona Solstafiskarna 568 g 30. Per Karlsson Jössef. 562 g 31. Bengt-Åke Aronsson Brevik 510 g 32. Börje Karlsson SFK Väst 478 g 33. Johnnny Ulsrudstuen Gjövik Norge 474 g 34. Lars Persson Torsby 468 g 35. Per Brunsell Nordmarksf. 466 g 36. Mats Johansson Sulvik 438 g 37. Tarmo Kokko Trekroken 404 g 38. Per-Erik Olsson Jössef. 404 g 39. Anders Skau Arvika 388 g 40. Lars Eriksson Åmotfors 364 g 41. Pablo Andersson SFK Väst 340 g 42. Bo Lundberg Arvika 308 g 43. Christer Sunesson Åmotfors 304 g 44. Stefan Berglund Åmotfors 300 g 45. Kalle Abresparr Trekroken 254 g 46. Björn Ivar Johansson Ålandsfiskarna 250 g 47. Lennart Axelsson Torsby 234 g 48. Tomas Gustavsson Åmotfors 232 g 49. Anders Axbäck Hälletorp 226 g 50. Kjell Midsundstad Åmotfors 224 g 51. Jan Olsson Åmotfors 216 g 52. Dan Öster Jössef. 202 g 53. Lester Skau Jössef. 182 g 54. Mattias Bergsten Åmotfors 154 g 55. Kjell-Ove Jensen Trekroken 154 g 56. Ronny Haglund SFK Väst 138 g 57. Bo Gustavsson Åmotfors 1

RESULTAT 2004. KNATTAR: 1. Jimmy Olsson Jössefiskarna 362g 2. Klara Nilsson d:o 174g 3. Andreas Standar Brevik 124g 4. Emil Lundgren d:o 82g 5. Madelaine Karlsson d:o 60g
YNGRE DAMJUNIORER: 1. Marie Forslund Sulvik 1280g 2. Mikaela Axbäck Brevik 390g
ÄLDRE DAMJUNIORER: 1. Mariana Wallander Vålberg 152g
YNGRE HERRJUNIORER: 1. Viktor Jägerhammar SFK Väst 378g 2. Fredrik Gren Åmotfors 238g 3. Johan Christoffersson SFK Väst 164g
ÄLDRE HERRJUNIORER: 1. Mattias Bergsten Brevik 372g.
DAMER VETERANER: 1. Britta Kullberg Torsby 2074g 2. Gun Österberg d:o 1742g 3. Saga Gustafsson Trekroken 1474g 4. Gunda Bö Guldbrandsen Örseth Kongsvinger 1212g 5. Tove Lundell Jössefiskarna 750g 6. Monika Johansson SFK Väst 548g 7. Gudrun Gyllström Jössefiskarna 434g 8. Sonja Johansson Åmotfors 396g 9. Gerd Andersson d:o 354g 10. Anita Schröder Jössefiskarna 298g 11. Marita Lövgren Åmotfors 258g 12. Monika Almarsson d:o 158g 13. Vera Knutsson Forshaga 24g
DAMER SENIORER:
1. Margareta Björn Jössefiskarna 1226g
2. Helene Höglund SFK Väst 778
3. Susanne Karlsson Torsby 744
4. Irene Wallander Vålberg 642
5. Lisa Ludvigsson Solstafiskarna 582
6. Pia Nygren/Nilsson Åmotfors 484
7. Margareta Tyrehed Jössefiskarna 460
8. Anita Tranberg Åmotfors 438
9. Barbro Voronin Jössefiskarna 416
10. Marie Leifsdotter Åmotfors 414
11. Ulrika Schröter Jössefiskarna 290
12. Mikaela Tranberg Åmotfors 290
13. Vanja Hagel SFK Väst 210
14. Marianne Andersson Åmotfors 208
15. Siv Kristoffersson Arvika 206

HERRAR VETERANER:
1. Hasse Einarsson Torsby 3595g
2. Inge Björn Jössefiskarna 2830
3. Bjarne Larsson ” 1900
4. Östen Gustafsson Trekroken 1516
5. Gösta Olsson Torsby 1328
6. Boje Eriksson Jössefiskarna 1304
7. Ulf Sandin ” 1300
8. Sven Gustafsson ” 1202
9. Kåre Olsson SFK Väst 1198
10. Gunnar Nilsson Jössefiskarna 1158
11. Per Aslak Guldbrandsen Kongsvinger 1056
12. Göte Andersson Åmotfors 1016
13. Birger Olausson Nordmarksfiskarna 898
14. Erik Arnesson Åmotfors 760
15. Leif Lundell Jössefiskarna 694
16. Allan Dahlberg SFK Väst 690
17. Arne Lindström Jössefiskarna 684
18. Evald Nilsson Nordmarksfiskarna 610
19. Helge Eriksson Solstafiskarna 604
20. Kjell Forsberg Åmotfors 588
21. Gösta Tjärning SFK Väst 584
22. Roger Karlsson Jössefiskarna 582
23. Lennart Gustafsson Trekroken 574
24. Arne Falkenström SFK Väst 558
25. Kjell Nilsson Jössefiskarna 550
26. Marti Tyrehed ” 538
27. Ivan Norén ” 524
28. Jan Eriksson ” 496
29. Åke Lövgren Åmotfors 490
30. Gunnar Jansson Nordmarksfiskarna 490
31. Kurt Johanson Jössefiskarna 482
32. Nils Eriksson ” 446
33. Åke Weiborg ” 434
34. Kent Alexandersson Åmotfors 426
35. Jan-Olof Jarebo Jössefiskarna 410
36. Tore Johansson Åmotfors 392
37. Åke Holmberg Torsby 392
38. Pelle Nilsson Jössefiskarna 390
39. Bertil Sundberg Torsby 388
40. Sven Andersson Jössefiskarna 366
41. Erik Bakken Åmotfors 364
42. Ragnar Eriksson Jössefiskarna 350
43. Hans Myhrén Åmotfors 350
44. Nils Sjöstedt ” 348
45. John Björn Jössefiskarna 328
46. Arne Johansson ” 318
47. Bo Nygren Åmotfors 312
48. Åke Olsson ” 302
49. Åge Rudshaug Mo 298
50. Kjell-Åke Johansson Åmotfors 290
51. Konny Andersson Forshaga 286
52. Verner Knutsson ” 286
53. Per-Erik Bergfjord Jössefiskarna 266
54. Sune Johansson Åmotfors 240
55. Allan Lövgren Brevik 230
56. Stig Ekström Jössefiskarna 218
57. Åke Pettersson ” 200
58. Bruno Haglund Edane 176
59. Otto Bengtsson Nordmarksfiskarna 168
60. Olle Appel Edane 168
61. Klas Djurberg Solstafiskarna 146
62. Jan-Åke Karlsson Jössefiskarna 128
63. Torsten Tjärnberg ” 124
64. Jan Jansson SFK Väst 122
65. Uno Persson Nordmarksfiskarna 108
66. Olle Östlund Torsby 102
67. Raimo Haglund SFK Väst 46

HERRAR SENIORER:
1. Per Eklund Jössefiskarna 2070g
2. Ragnar Midsundstad Åmotfors 1938
3. Roger Larsson Jössefiskarna 1838
4. Per-Erik Olsson ” 1784
5. Lennart Axelsson Torsby 1518
6. Per Karlsson Jössefiskarna 1512
7. Alf Höglund ” 1456
8. Daniel Eriksson Arvika 1236
9. Ulf Eriksson Solstafiskarna 1202
10. Kenneth Danielsson SFK Väst 1178
11. Kent Rörkvist Brunskog 1170
12. Kjell Midsundstad Åmotfors 1128
13. Willy Thunér Jössefiskarna 1120
14. Yngve Erencrona Solstafiskarna 1094
15. Björn Ivan Johansen Åland 1092
16. Mats Jonsson Ränkesed 1082
17. Börje Karlsson SFK Väst 1038
18. Pål Fjeld Eidskog 928
19. Haavard Högda ” 920
20. David Alexandersson Göteborg 918
21. Christer Skau Jössefiskarna 880
22. Kjell Eriksson ” 856
23. Kjell Emnesjö Torsby 736
24. Bertil Magnusson Nordmarksfiskarna 728
25. Bent Fjeld Eidskog 686
26. Reine Evstrand Jössefiskarna 666
27. Patrik Lövgren Åmotfors 660
28. Peter Lövgren ” 654
29. Lester Skau Jössefiskarna 644
30. Per Johansson Brunskog 618
31. Tommy Tranberg Åmotfors 612
32. Roy Fjeld Eidskog 592
33. Arne Dahlberg Brunskog 526
34. Anders Axbäck Brevik 498
35. Gunnar Johansen Eidskog 476
36. Jan-Einar Guldbrandsen ” 472
37. Leif Dahlberg Koppom 458
38. Knut Larsen Eidskog 452
39. Stefan Axelsson Torsby 402
40. Kjell Ivar Rudshaug Mo 354
41. Royne Carlsson Åmotfors 340
42. Joakim Sjö Forshaga 338
43. John Höglund SFK Väst 334
44. Tomas Gustafsson Åmotfors 320
45. Conny Haglund SFK Väst 314
46. Martin Danielsson Jössefiskarna 276
47. Stefan Berglund Åmotfors 264
48. Sven Jonasson Säffle 254
49 Mikael Werme Brevik 246
50. Jan Olsson Åmotfors 218
51. Per-Åke Fridlund Arvika 200
52. Tord Björn Jössefiskarna 196
53. Dan Öster ” 182
54. Leif Nilsson Åmotfors 170
55. Kristian Bergström Säffle 162
56. Martin Myhrén Åmotfors 160
57. Tony Gullkvist Brevik 150
58. Tom Nilsson Brunskog 122
59. Ronny Björn Jössefiskarna Jössefiskarna 120
60. Kjell Kvam SFK Väst 108
61. Bo Lundberg Arvika 92
62. Fredrik Aurbakken Eidskog 62
63. Nils Wollan Oslo 50
64. Bo Gustafsson Åmotfors 26

2003
RESULTAT:
Dagens största fisk fick Bengt-Åke Aronsson Brevik på 966g
KNATTAR:
1. Jim Daniel Fjeld Eidskog 432g
2. Robin Forslund Kolsjönäset 154
3. Sanna N Öster Jössefiskarna 152
4. Marie Forslund Kolsjönäset 46

HERRAR YNGRE JUNIORER:
1. Joakim Kristoffersson Arvika 2128g
2. Viktor Jegerhammar SFK Väst 430

HERRAR ÄLDRE JUNIORER:
1. Mattias Bergsten Åmotfors 418g
2. Martin Bakken Norge 408
3. Kristian Bergström Säffle 38
4. Fredrik Engebråten Åmotfors 26

VETERANER DAMER:
1. Gun Österberg Torsby 1524g
2. Monika Johansson SFK Väst 1278
3. Anita Schröder Jössefiskarna 1208
4. Tove Lundell ” 1012
5. Karin Karlsson Nor 1008
6. Gerd Andersson Åmotfors 922
7. Sonja Johansson ” 852
8. Saga Gustafsson Trekroken 700
9. Gunda Bö Guldbrandsen Rödfjöringen 426
10. Jorun Bekkesten Udnes 358
11. Birgitta Larsson Åmotfors 355
12. Anna Lindgren Norge 320
13. Eldbjörg Andreasson Åmotfors 214
14. Elly Larsson Åmot 208
15. Marita Lövgren Åmotfors 82
16. Kari Tyskerud Fet 68

SENIORER DAMER:
1. Margareta Tyrehed Jössefiskarna 2875g
2. Maj-Britt Jakobsson ” 1958
3. Susanne Karlsson Torsby 1828
4. Margareta Björn Jössefiskarna 1108
5. Barbro Woronin ” 870
6. Vanja Hagel SFK Väst 780
7. Anita Tranberg Åmotfors 542
8. Helen Höglund SFK Väst 320
9. Mona Jonasson Säffle 248
10. Mikaela Tranberg Åmotfors 248
11. Marianne Andersson ” 196

VETERANER HERRAR:
1. Birger Olausson Nordmarksfiskarna 3460g
2. Arne Falkenström SFK Väst 2870
3. Arne Lindström Jössefiskarna 2488
4. Otto Bengtsson Nordmarksfiskarna 2370
5. Ivan Nore´n Jössefiskarna 2008
6. Rune Lindström ” 1962
7. Kjell Forsberg Åmotfors 1542
8. Kåre Olsson SFK Väst 1412
9. Inge Björn Jössefiskarna 1216
10. Kent Alexandersson Åmotfors 1182
11. Ragnar Eriksson Jössefiskarna 1048
12. Kjell Nilsson ” 1000
13. Rune Nilsson ” 990
14. Hanno Rapo Trekroken 986
15. Nils Olsson Jössefiskarna 978
16. Sven Andersson ” 932
17. Göte Andersson Åmotfors 854
18. Gunnar Nilsson Jössefiskarna 854
19. Jan Jansson SFK Väst 758
20. Evald Nilsson Nordmarksfiskarna 746
21. Nils Eriksson Jössefiskarna 744
22. Åke Weiborg ” 732
23. Ulf Sandin ” 652
24. Rune Magnusson Åmotfors 622
25. Svein Tyrkerud Fet 618
26. Jan-Olof Jarebo Jössefiskarna 592
27. Åke Lövgren Åmotfors 584
28. Leif Lundell Jössefiskarna 576
29. Hans Myhrén Åmotfors 560
30. Åke Pettersson Jössefiskarna 552
31. Sune Johansson Åmotfors 532
32. Lennart Gustafsson Trekroken 524
33. Per Aslak Guldbrandsen Rödfjöringen 490
34. Olle Östlund Torsby 480
35. Åke Holmberg Älvkroken 480
36. Kurt Karlsson Charlottenberg 466
37. Erik Larsson Åmotfors 440
38. Matti Tyrehed Jössefiskarna 412
39. Gösta Tjärning SFK Väst 390
40. Helge Eriksson Solstafiskarna 374
41. Stig Karlsson Nor 372
42. Östen Gustafsson Trekroken 372
43. John Björn Jössefiskarna 356
44. Åke Olsson Åmotfors 348
45. Arne Johansson Jössefiskarna 336
46. Erik Arnesson Åmotfors 314
47. Björn Skogseth Udnes 284
48. Torsten Tjärnberg Jössefiskarna 240
49. Lennart Sjö ” 210
50. Allan Dahlberg SFK Väst 170
51. Tore Johansson Åmotfors 142
52. Allan Lövgren ” 86
53. Alrik Elvstrand Jössefiskarna 62

SENIORER HERRAR:
1. Peter Lövgren Åmotfors 3410g
2. Lennart Axelsson Torsby 3315
3. Johnny Bekken Romedal 3150
4. Emil Broberg Älvkroken 2765
5. Termo Kokko Trekroken 2660
6. Bent Fjeld Eidskog 2100
7. Roine Karlsson Hagsbråten 2096
8. Per-Erik Olsson Jössefiskarna 2038
9. John Höglund SFK Väst 2000
10 Kjell Eriksson JÖSSEFISKARNA 1922
11 Tomas Gustafsson åMOTFORS 1908
812 Christer Skau Jössefiskarna 1650
13. Svein Ivar Fjeld Eidskog 1512
14. Kalle Abresparr Trekroken 1376
15. Bengt-Åke Aronsson Brevik 1292
16. Kent Rörkvist Arvika 1142
17. Dan Öster Jössefiskarna 1120
18. Ove Persson Åmotfors 1008
19. Ulf Hartvigsson Trekroken 1004
20. Alf Höglund Jössefiskarna 994
21. Jan Eriksson Åmotfors 866
22. Taito Varis Trekroken 932
23. Sven Gustafsson Jössefiskarna 894
24. Kjell-Ove Jensen Trekroken 864
25. Bertil Magnusson Nordmarksfiskarna 834
26. Sven Jonasson Säffle 822
27. Pål Fjeld Eidskog 786
28. Patrik Lövgren Åmotfors 754
29. Martin Myhrén ” 754
30. Börje Karlsson SFK Väst 750
31. Per-Åke Fridlund Arvika 744
32. Erling Paulsson Trekroken 740
33. Stefan Simon ” 722
34. Mats Strömberg Åmotfors 702
35. Mats Keller SFK Väst 684
36. Per-Erik Larsson Älvkroken 640
37. Pablo Andersson SFK Väst 636
38. Anders Skau Jössefiskarna 622
39. Knut Björklund Fet 610
40. Kjell Midsundstad Åmotfors 588
41. Kenneth Danielsson SFK Väst 554
42. Gert Bergkvist ” 554
43. Joakim Sjö Forshaga 554
44. Per Karlsson Jössefiskarna 546
45. Tommy Tranberg Åmotfors 530
46. Arne Backelin ” 522
47. Per Johansson Arvika 486
48. Vidar Årnäs Norge 448
49. Rune Tyskerud Fet 432
50. Bruno Haglund Arvika 420
51. Per Eriksson Solstafiskarna 396
52. Per-Einar Fjeld Eidskog 382
53. Bo Nilsson Nor 374
54. Jan Olsson Åmotfors 372
55. Lester Skau Jössefiskarna 326
56. Stefan Berglund Åmotfors 314
57. Ove Eriksson Solstafiskarna 292
58. Kjell Kvam SFK Väst 276
59. Ragnar Midsunstad Åmotfors 258
60. Dag Andersson SFK Väst 174
61. Bruno Kullgren Åmotfors 158
62. Arnstein Fjellvang Udnes 140
63. Bo Gustafsson Åmotfors 72

2002 (Sulviken)
STÖRSTA FISKEN FICK KJELL MIDSUNDSTAD ÅMOTFORS PÅ 572g
RESULTAT:
KNATTAR:
1. Jim Daniel Fjeld Eidskog 474g
2. Madelaine Karlsson Ottebol 68
3. Marie Forslund Kolsjön 38

JUNIORER YNGRE DAMER:
1. Emeli Ljungberg Åmotfors 1206g
2. Malin Karlsson Ottebol 198

JUNIORER YNGRE HERRAR:
1. Johan Christoffersson Arvika 238g
2. Viktor Jägerhammar SFK Väst 138
3. Tomas Lövgren Åmotfors 78
4. Jörgen Bryngelsson SFK Väst 30

JUNIORER ÄLDRE HERRAR:
1. Robin Forsberg Nor 452g

SENIORER DAMER:
1. Eva Svensson SFK Väst 1632g
2. Helen Haglun ” 1410
3. Anita Tranberg Åmotfors 1304
4. Mikaela Tranberg ” 744
5. Vanja Hagen SFK Väst 524
6. Maragareta Björn Jössefiskarna 444
7. Maj-Britt Nilsson Nor 440
8. Susanne Karlsson Torsby 366
9. Margareta Tyrehed Jössefiskarna 346
10. Siv Christoffersson Arvika 246
11. Barbro Voronin Jössefiskarna 192
12. Tone Nikolaisen ” 156

VETERANER DAMER:
1. Sonja Johansson Åmotfors 1770g
2. Saga Gustafsson Trekroken 1260
3. Monika Johansson SFK Väst 910
4. Anita Schröder Jössefiskarna 904
5. Karin Karlsson Nor 828
6. Tove Lundell Jössefiskarna 726
7. Eldbjörg Andreasson Åmotfors 676
8. Gudrun Gyllström Jössefiskarna 634
9. Marita Lövgren Åmotfors 616
10. Gerd Andersson ” 578
11. Gun Österberg Torsby 574
12. Ragnhild Johannesson Nordmarksfiskarna 512
13. Eva Wikström Torsby 506
14. Eva Grundel Jössefiskarna 430

VETERANER HERRAR:
1. Arne Falkenström SFK Väst 3895g
2. Tore Setherberg Torsby 2630
3. Jan Eriksson Jössefiskarna 2600
4. John Björn Jössefiskarna 2178
5. Boje Eriksson ” 2116
6. Ingvar Danielsson Forshaga 2006
7. Allan Dahlberg SFK Väst 1882
8. Birger Olausson Nordmarksfiskarna 1694
9. Ivan Norén Jössefiskarna 1636
10. Östen Gustafsson Trekroken 1608
11. Nils Eriksson Jössefiskarna 1454
12. Bjarne Larsson ” 1440
13. Göte Andersson Åmotfors 1190
14. Björn Holander Trekroken 1162
15. Åke Lövgren Åmotfors 1052
16. Gunnar Nilsson Jössefiskarna 1028
17. Kurt Karlsson Åmotfors 1026
18. Stig Karlsson Nor 950
19. Evald Nilsson Nordmarksfiskarna 884
20. Ulf Sandin Jössefiskarna 882
21. Rune Lindström ” 870
22. Leif Lundell ” 840
23. Åke Weiborg ” 770
24. Pelle Nilsson ” 754
25. Gunder Danielsson SFK Väst 732
26. Tore Johansson Åmotfors 730
27. Lennart Gustafsson Trekroken 714
28. Kjell Forsberg Åmotfors 714
29. Åke Pettersson Jössefiskarna 658
30. Arne Johansson ” 612
31. Gösta Tjärning Nordmarksfiskarna 586
32. Hannu Rapo Trekroken 574
33. Raymo Haglund SFK Väst 572
34. Erland Johansson Trekroken 560
35. Kurt Johansson Jössefiskarna 558
36. Ragnar Eriksson ” 526
37. Sven Ekstrand Åmotfors 498
38. Bo Nygren ” 480
39. Åke Olsson ” 478
40. Karl-Gustav Pettersson ” 468
41. Kent Alexandersson ” 466
42. Olle Östlund Torsby 452
43. Sven Andersson Jössefiskarna 448
44. Hans Myhrén Åmotfors 414
45. Kjell Nilsson Jössefiskarna 412
46. Einar Eriksson Trekroken 402
47. Jan Jansson SFK Väst 360
48. Bosse Boström Forshaga 348
49. Arne Lindström Jössefiskarna 344
50. Erik Arnesson Åmotfors 280
51. Jan-Olov Jarebo Jössefiskarna 274
52. Verner Knutsson Forshaga 268
53. Matti Tyrehed Jössefiskarna 256
54. Torsten Tjärnberg ” 259
55. Sune Johansson Åmotfors 248
56. Ernst Andreasson ” 214
57. Alrik Elvstrand Jössefiskarna 194
58. Otto Bengtsson Nordmarksfiskarna 170
59. Erik Bakken Åmotfors 140
60. Erik Larsson ” 128
61. Uno Persson Nordmarksfiskarna 40

SENIORER HERRAR:
1. Bertil Magnusson Nordmarksfiskarna 3030g
2. Kjell-Ove Jensen Trekroken 2605
3. Inge Björn Jössefiskarna 2600
4. Per-Inge Olsson ” 2288
5. Ronny Björn ” 2238
6. Conny Haglund SFK Väst 2136
7. Christer Skau Jössefiskarna 2139
8. Kjell Eriksson ” 1978
9. Joe Fjeld Eidskog 1778
10. Conny Andersson Forshaga 1714
11. Per-Einar Fjeld Eidskog 1662
12. Hovar Högda ” 1636
13. Roy Fjeld ” 1612
14. Ronny Magnusson Jössefiskarna 1570
15. Alf Höglund ” 1486
16. Bo Nilsson Nor 1422
17. Kjell Midsundstad Åmotfors 1414
18. Håkan Toreld Nor 1394
19. Per Karlsson Jössefiskarna 1368
20. Peter Lövgren Åmotfors 1352
21. Jan Eriksson ” 1334
22. Martin Emanuelsson Trekroken 1278
23. Pål Fjeld Eidskog 1276
24. Svein-Ivar Fjeld ” 1260
25. Tailo Varis Trekroken 1258
26. Bent Fjeld Eidskog 1250
27. Andreas Skau Jössefiskarna 1250
28. Tommy Tranberg Åmotfors 1214
29. Sven Gustafsson Jössefiskarna 1214
30. Kalle Abresparr Trekroken 1210
31. Hans Nilsson SFK Väst 1160
32. Tommy Nilsson Jössefiskarna 1052
33. Johnny Andersson ” 986
34. Stig-Arne Lind SFK Väst 974
35. Bo Olsson Trekroken 968
36. Jan Ljungberg Åmotfors 942
37. Nicklas Grundström Trekroken 922
38. Börje Karlsson SFK Väst 904
39. Kenneth Danielsson ” 904
40. Peter Jansson Åmotfors 882
41. Leif Dahlberg Koppom 814
42. Jan Olsson Åmotfors 806
43. Lester Skau Jössefiskarna 790
44. Lennart Axelsson Torsby 740
45. Hasse Magnusson Jössefiskarna 632
46. Mats Svensson SFK Väst 580
47. Stefan Bryngelsson ” 578
48. Björn Johnsson Sigfridstorp 566
49. Kjell Axelsson Åmotfors 550
50. Kurt Högdal Brevik 538
51. Ove Persson Åmotfors 534
52. Dan Öster Jössefiskarna 530
53. Mats Strömberg Åmotfors 530
54. Arne Dahlberg Brunskog 502
55. Dan Andersson SFK Väst 478
56. Gert Bergkvist ” 460
57. Stefan Simon Trekroken 438
58. Anders Gustafsson ” 398
59. Erling Paulsson ” 382
60. Ragnar Midsundstad Åmotfors 350
61. Ulf Nilsson Brevik 350
62. Mats Keller SFK Väst 334
63. Stig Ivarsson Brevik 232
64. Pablo Andersson SFK Väst 194
65. Bo Gustafsson Åmotfors 176
66. Kjell Kvam Jössefiskarna 168
67. Bruno Kullgren Åmotfors 74
68. Christer Gustafsson Brevik 60
69. Öivind Kristiansson Åmotfors 26

2001. (Största fisken fick Evald Nilsson Nordmarksfiskarna 1094g
KNATTAR:
1. Jimmy Daniel Fjeld Eidskog 186g
2. Johan Kristoffersson Arvika 58
3. Madelaine Karlsson Ottebol 42

HERRAR JUNIORER YNGRE:
1. Jimmy Isaksson Jössefiskarna 264g
2. Robert Bryngelsson Nordmarksfiskarna 118
3. Johan Öster Åmotfors 52

DAMER JUNIORER YNGRE:
1. Malin Karlsson Ottebol 128
2. Emeli Ljungberg Åmotfors 68

DAMSENIORER:
1. Gerd Amndersson Åmotfors 1574g
2. Margareta Björn Jössefiskarna 1434
3. Maj-Britt Jakobsson ” 710
4. Marianne Andersson Åmotfors 642
5. Ulrika Schröter Jössefiskarna 238
6. Anita Tranberg Åmotfors 234
7. Eva Svensson Nordmarksfiskarna 232
8. Vanja Hagel ” 186
9. Margareta Tyrehed Jössefiskarna 184
10. Tove Lundell ” 156
11. Tone Nikolaisen Arvika 132
12. Gull-Britt Karlsson Jössefiskarna 114
13. Lena Schröter ” 82
14. Barbro Woronin ” 60
15. Mikaela Tranberg Åmotfors 58

DAMER VETERANER:
1. Saga Gustafsson Trekroken 1458g
2. Marianne Sundin Skoghall 638
3. Sonja Johansson Åmotfors 460
4. Marita Lövgren ” 328
5. Anita Schröder Jössefiskarna 316
6. Gudrun Gyllström ” 306
7. Eva Grundel ” 294
8. Eva Wikström Wasa 266
9. Gunda Bö Guldbrandsen Norge 210
10. Eldbjörg Andreasson Åmotfors 206
11. Monika Johansson ” 180
12. Karin Karlsson Nor 174

HERRAR VETERANER:
1. Lars-Erik Sundin Skoghall 4025g
2. Östen Gustafsson Trekroken 3620
3. Åke Lövgren Åmotfors 2284
4. Evald Nilsson Nordmarksfiskarna 2022
5. Allan Dahlberg ” 1478
6. Roger Karlsson Jössefiskarna 1334
7. Otto Bengtsson Nordmarksfiskarna 1330
8. Sune Johansson Åmotfors 1186
9. Nils Sjöstedt ” 1122
10. Leif Lundell Jössefiskarna 1116
11. Gunnar Nilsson ” 1054
12. Bjarne Larsson ” 982
13. Ulf Sandin ” 936
14. Sven Andersson ” 874
15. Gunder Danielsson Åmotfors 810
16. Nils Eriksson Jössefiskarna 762
17. Kjell Forsberg Åmotfors 762
18. Erik Bakken ” 760
19. Arne Lindström Jössefiskarna 732
20. Per Aslak Guldbrandsen Norge 728
21. Jan-Olov Jarebo Jössefiskarna 712
22. Arne Falkenström Åmotfors 638
23. Ivan Norén Jössefiskarna 606
24. Gösta Tjärning Nordmarksfiskarna 578
25. Boje Eriksson Jössefiskarna 534
26. Kent Alexandersson Åmotfors 532
27. Marti Tyrehed Jössefiskarna 512
28. Eje Andersson ” 482
29. Bo Nygren Åmotfors 434
30. Ove Nilsson Jössefiskarna 416
31. John Björn ” 414
32. Rune Lindström ” 394
33. Alrik Elvstrand ” 370
34. Björn Skogseth Norge 354
35. Åke Olsson Åmotfors 338
36. Kjell Nilsson Jössefiskarna 270
37. Uno Wikström Torsby 264
38. Erik Sjöström Åmotfors 264
39. Åke Weiborg Jössefiskarna 260
40. Kurt Karlsson Åmotfors 248
41. Göte Andersson ” 228
42. Torsten Tjärnberg Jössefiskarna 226
43. Nils Olsson ” 218
44. Stig Karlsson Nor 214
45. Olle Johansson Jössefiskarna 200
46. Ragnar Eriksson ” 196
47. Lennart Gustafsson Trekroken 178
48. Björn Nordkvist Jössefiskarna 148
49. K.G. Pettersson Åmotfors 134
50. Ernst Andreasson ” 92
51. Einar Eriksson Trekroken 78
52. Sven Byholm Arvika 52
53. Pelle Nilsson Jössefiskarna 34

HERRAR SENIORER:
1. Kenneth Danielsson Jössefiskarna 3450g
2. Ragnar Midsundstad Åmotfors 3255
3. Stein Engebråten Eidskog 2535
4. Stefan Berglund Åmotfors 2384
5. Joakim Sjö Jössefiskarna 2114
6. Jan Olsson Åmotfors 2046
7. Stig-Arne Lindh Nordmarksfiskarna 2038
8. Gunnar Johnsen Eidskog 1710
9. Roy Fjeld ” 1652
10. Sven-Olof Rind Trekroken 1582
11. Mats Svensson Nordmarksfiskarna 1476
12. Kjell Eriksson Jössefiskarna 1470
13. Bertil Magnusson Nordmarksfiskarna 1396
14. Stefan Öhlin Jössefiskarna 1216
15. Peter Fors Åmotfors 1056
16. Harald Skalby Eidskog 1028
17. Jens Byholm Arvika 986
18. Tarmo Kokko Grums 974
19. Alf Höglund Jössefiskarna 934
20. Roger Larsson ” 902
21. Svein-Ivar Fjeld Eidskog 888
22. Mats Strömberg Noreborg 884
23. Erling Paulsson STV 814
24. Karl-Olof Ingels Jössefiskarna 804
25. Roy Flenstad Nordmarksfiskarna 766
26. Arne Dahlberg Skarbol 710
27. Tommy Tranberg Åmotfors 690
28. Dan Öster Jössefiskarna 668
29. Per-Erik Olsson ” 666
30. Bo Nilsson Nor 660
31. Johnny Andersson Jössefiskarna 646
32. Börje Karlsson Torsby 616
33. Sven Gustafsson Jössefiskarna 612
34. Kjell Kvam Vadljungen 600
35. Tommy Isaksson Jössefiskarna 570
36. Arnstein Fjellvang Norge 544
37. Tomas Gustafsson Åmotfors 540
38. Pål Fjeld Eidskog 538
39. Stefan Simon Grums 530
40. Krister Sunesson Åmotfors 510
41. Janne Nilsson Gunnarskog 500
42. Anders Skau Jössefiskarna 494
43. Inge Björn ” 488
44. Christer Skau ” 482
45. Peter Jansson Åmotfors 460
46. Dag Andersson Nordmarksfiskarna 446
47. Mikael Schröter Jössefiskarna 396
48. Hans Myhrén Åmotfors 318
49. Jan Magnusson Bortan 276
50. Kent Rörkvist Arvika 264
51. Pablo Andersson Töcksfors 260
52. Kjell-Åke Johansson Åmotfors 216
53. Lester Skau Jössefiskarna 200
54. Jan Jansson Åmotfors 198
55. Kjell Midsundstad ” 184
56. Jan Ljungberg ” 152
57. Leif Dahlberg Koppom 114
58. Joakim Karlsson Hälle 98
59. Peter Nolander Brevik 68
60. Ulf Nilsson ” 52
61. Johnny Walander Kil 38
62. Christian Bergsten Åmotfors 30

2000.
RESULTAT:
KNATTAR:
1. Linus Olsson Nordmarksfiskarna 498g
2. Karl Haglund Arvika 36
3. Madelaine Karlsson Breviks SK 30

DAMJUNIORER YNGRE:
1. Mariana Wallander Eidskog 146g

DAMJUNIORER ÄLDRE:
1. Madelene Wallander Eidskog 108g
2. Anna Gustafsson Breviks SK 48

HERRJUNIORER YNGRE:
1. Robin Forsberg Nor 528g
2. Fredrik Andersson Nordmarksfiskarna 308
3. Mattias Bergsten Åmotfors 158
4. Robin Persson ” 74

HERRJUNIORER ÄLDRE:
1. Lars Karmlind Jössefiskarna 384g
2. Robert Axelsson ” 192
3. Peter Nolander Breviks SK 94

DAMER VETERANER:
1. Karin Karlsson Vålberg 676g
2. Gudrun Gyllström Jössefiskarna 604
3. Eva Wikström Vasa 578
4. Marita Lövgren Åmotfors 412
5. Monika Johansson Nor 318
6. Sonja Johansson Åmotfors 282
7. Anita Schröder Jössefiskarna 140
8. Ann-Britt Brandel Breviks SK 120

DAMER SENIORER:
1. Gun Österberg Torsby 1228g
2. Tove Lundell Jössefiskarna 650
3. Mikaela Tranberg Åmotfors 546
4. Ulrika Schröter Jössefiskarna 506
5. Margareta Björn ” 434
6. Eva Svensson Nordmarksfiskarna 410
7. Gerd Andersson Åmotfors 380
8. Maj-Britt Jakobsson Jössefiskarna 352
9. Margareta Tyrehed ” 342
10. Marianne Andersson Åmotfors 314
11. Barbro Woronin Jössefiskarna 282
12. Tone Nikolaisen Norge 238
13. Maj-Britt Nilsson Nor 80

HERRAR VETERANER:
1. Kjell Nilsson Jössefiskarna 1542g
2. Arne Falkenström Åmotfors 1286
3. Ivan Norén Jössefiskarna 1182
4. Rune Lindström ” 1064
5. Göte Andersson Åmotfors 892
6. Bjarne Larsson Jössefiskarna 878
7. Leif Lundell ” 858
8. Ulf Sandin ” 840
9. Gunnar Nilsson ” 832
10. Jan-Olof Jarebo ” 824
11. Birger Olausson Nordmarksfiskarna 790
12. Boje Eriksson Jössefiskarna 778
13. Alrik Elvstrand ” 754
14. Nils Olsson ” 738
15. Sven Ekstrand Åmotfors 724
16. Erik Bakken ” 720
17. Arne Lindström Jössefiskarna 646
18. Kåre Olsson Nordmarksfiskarna 602
19. Per-Erik Bergfjord Jössefiskarna 588
20. Kurt Johansson ” 582
21. K.G. Pettersson Åmotfors 526
22. Evald Nilsson Nordmarksfiskarna 486
23. Ove Nilsson Jössefiskarna 484
24. Erik Arnesson Åmotfors 482
25. Åke Pettersson Jössefiskarna 470
26. Kjell Forsberg Åmotfors 456
27. Arne Johansson Jössefiskarna 414
28. Sune Johansson Åmotfors 410
29. Gösta Tjärning Nordmarksfiskarna 374
30. Åke Weiborg Jössefiskarna 368
31. Erik Johansson Torsby 366
32. Åke Lövgren Åmotfors 354
33. John Björn Jössefiskarna 336
34. Ragnar Eriksson ” 328
35. Nils Sjöstedt Åmotfors 304
36. Marti Tyrehed Jössefiskarna 296
37. Uno Wikström Torsby 280
38. Olle Östlund ” 258
39. Pelle Nilsson Jössefiskarna 186
40. Sven Thorell Åmotfors 146
41. Stig Karlsson Vålberg 142
42 Gunnar Högberg Skotterud 134
43. Otto Bengtsson Nordmarksfiskarna 92
44. Curt Karlsson Charlottenberg 84
45. Nils Eriksson Jössefiskarna 80
46. Allan Dahlberg Nordmarksfiskarna 76
47. Frits Riff Jössefiskarna 64
48. Sven Andersson ” 50

HERRAR SENIORER:
1. Inge Björn Jössefiskarna 3490g
2. Per-Erik Olsson ” 2086
3. Mats Svensson Nordmarksfiskarna 1818
4. Peter Lövgren Åmotfors 1534
5. Roger Larsson Jössefiskarna 1388
6. Börje Karlsson Torsby 1354
7. Tommy Tranberg Åmotfors 1334
8. Jan Magnusson Bortan 1302
9. Per-Erik Wallander Eidskog 1270
10. Sven Gustafsson Jössefiskarna 1242
11. Stefan Öhlin ” 1212
12. Ulf Eriksson Solstafiskarna 1130
13. Per Karlsson Jössefiskarna 1046
14. Pål Fjeld Eidskog 938
15. Hans Myhrén Åmotfors 882
16. Rune Nilsson Jössefiskarna 858
17. Kenneth Danielsson Nordmarksfiskarna 830
18. Bo Nilsson Nor 818
19. Christer Skau Jössefiskarna 794
20. Karl-Olov Ingels ” 790
21. Peter Eriksson Solstafiskarna 782
22. Ronny Björn Jössefiskarna 736
23. Ragnar Midsundstad Åmotfors 712
24. Håkan Persson Växvik 694
25. Jens Byholm Arvika 674
26. Bertil Magnusson Nordmarksfiskarna 672
27. Jan Eriksson Jössefiskarna 648
28. Kjell-Åke Johansson Åmotfors 634
29. Roy Fjeld Eidskog 634
30. Kjell Eriksson Jössefiskarna 620
31. Bengt-Åke Aronsson Breviks SK 588
32. Kent Rörkvist Åmotfors 542
33. Michael Schröter Jössefiskarna 542
34. Joe Fjeld Eidskog 442
35. Lars Nilsson Arvika 396
36. Sigurd Nilsson Sulvik 384
37. Dan Öster Jössefiskarna 376
38. Dag Andersson Nordmarksfiskarna 370
39. Erik Torkilsbråten Eidskog 368
40. Gunnar Johansen ” 356
41. Gert Bergkvist Vadljungen 340
42. Jan Jansson Åmotfors 312
43. Conny Haglund Nordmarksfiskarna 280
44. Cato Berg ” 276
45. Jan Eriksson Åmotfors 272
46. Kent Alexandersson ” 268
47. Öivind Kristiansson ” 262
48. Krister Gustafsson Breviks SK 262
49. Kjell Midsundstad Åmotfors 234
50. Morgan Danielsson Nordmarksfiskarna 230
51. Ulf Nilsson Breviks SK 198
52. Bo Gustafsson Åmotfors 46

1999
RESULTAT:
KNATTAR:
1. Karl Haglund Arvika 164g
2. Tomas Lövgren Åmotfors 106

JUNIORER YNGRE HERRAR:
1. Fredrik Engbråten Åmotfors 288g

JUNIORER ÄLDRE HERRAR:
1. Robert Karlberg Forshaga 614g
2. David Andersson Nordmarksfiskarna 246

DAMER VETERANER:
1. Eva Wikström Torsby 548g
2. Sonja Johansson Åmotfors 394
3. Inga Danielsson Forshaga 256
4. Gudrun Gyllström Jössefiskarna 210
5. Anita Schröder ” 210
6. Karin Karlsson Nor 182
7. Marita Lövgren Åmotfors 40

DAMER SENIORER:
1. Maj-Britt Jakobsson Jössefiskarna 2360g
2. Anneli Jonasson Arvika 1632
3. Gerd Andersson Åmotfors 882
4. Ulrika Schröter Jössefiskarna 838
5. Barbro Woronin ” 782
6. Mikaela Tranberg Åmotfors 300
7. Anita Tranberg ” 286
8. René Danielsson Nordmarksfiskarna 180
9. Tove Lundell Jössefiskarna 112
10. Maj-Britt Nilsson Nor 104
11. Helen Haglund Nordmarksfiskarna 32
12. Margareta Björn Jössefiskarna 24

HERRAR VETERANER:
1. Rund Lindström Jössefiskarna 2258g
2. Kjell Nilsson ” 1254
3. Ragnar Eriksson ” 936
4. Erik Sjöström Åmotfors 906
5. K:G: Pettersson ” 584
6. Leif Lundell Jössefiskarna 556
7. Sune Johansson Åmotfors 512
8. Kurt Johansson Jössefiskarna 456
9. Uno Wikström Torsby 450
10. Åke Lövgren Åmotfors 374
11. Curt Karlsson Charlottenberg 364
12. Ingvar Danielsson Forshaga 348
13. Pelle Nilsson Jössefiskarna 326
14. Nils Sjöstedt Åmotfors 322
15. Erik Bakken ” 286
16. Arne Lindström Jössefiskarna 272
17. Göte Andersson Åmotfors 260
18. Kjell Forsberg ” 260
19. Stig Karlsson Nor 250
20. Verner Knutsson Forshaga 250
21. Tore Johansson Åmotfors 242
22. Arne Falkenström ” 238
23. Gunder Danielsson ” 198
24. Åke Pettersson Jössefiskarna 182
25. Torsten Tjärnberg ” 172
26. Sven Karlberg Forshaga 170
27. Ivan Norén Jössefiskarna 168
28. Nils Olsson ” 162
29. Ove Boström Forshaga 142
30. Evald Nilsson Nordmarksfiskarna 130
31. Otto Bengtsson ” 128
32. Jan-Olof Jarebo Jössefiskarna 110
33. Åke Weiborg ” 104
34. Gunnar Nilsson ” 86
35. Sven Ekstrand ” 74
36. Erik Arnesson Åmotfors 68
37. Stig Pettersson Jössefiskarna 60
38. Sven Andersson ” 48
39. Kpåre Olsson Nordmarksfiskarna 44
39. Alrik Elvstrand Jössefiskarna 44
41. Bo Nygren Åmotfors 32
42. Per-Erik Bergfjord Jössefiskarna 26

HERRAR SENIORER:
1. Per-Erik Olsson Jössefiskarna 3575g
2. Mats Svensson Koppom 2166
3. Roger Larsson Jössefiskarna 1398
4. Jan Eriksson Åmotfors 1144
5. Per Karlsson Jössefiskarna 1126
6. Joakim Sjö ” 980
7. Jan Bergstedt ” 968
8. Anders Skau ” 962
9. Håkan Toreld Nor 884
10. Jens Byholm Arvika 814
11. Lester Skau Jössefiskarna 686
12. Sigurd Nilsson Sulvik 644
13. Karl-Olof Ingels Jössefiskarna 626
14. Inge Björn ” 574
15. Tommy Tranberg Åmotfors 554
16. Kennet Lundell Jössefiskarna 514
17. Krister Skau ” 486
18 Ove Dahlman Åmotfors 424
19. Jan Eriksson Jössefiskarna 408
20. Esbjörn Bergkvist Forshaga 386
21. Åke Forslund ” 356
22. Patrik Lövgren Åmotfors 336
23. Kristian Bergsten ” 330
24. Börje Karlsson Torsby 330
25. Kenneth Danielsson Nordmarksfiskarna 278
26. Peter Jansson Åmotfors 248
27. Stefan Öhlin Jössefiskarna 240
28. Sivert Svensson Koppom 236
29. Bertil Magnusson Nordmarksfiskarna 220
30. Leif Nilsson Åmotfors 122
31. Kent Rörkvist ” 106
32. Sven Gustafsson Jössefiskarna 104
33. Kjell Midsundstad Åmotfors 84
34. Konny Haglund Nordmarksfiskarna 74
35. Bengt-Åke Aronsson Brevik 62
36. Janne Jansson Åmotfors 36
37. Peter Lövgren ” 34
38. Mikael Schröter Jössefiskarna 32
39. Kjell Eriksson ” 22
40. Ronny Björn ” 22

1998.
På Smugviken
Största fisken fick Åke Weiborg Jössefiskarna på 394g
KNATTAR:
1. Helen Magnusson Åmotfors 494g
2. Robin Persson ” 165
3. Malin Karlsson Ottebol 104

JUNIORER YNGRE HERRAR:
1. Daniel Kohlberg Brevik 50g
2. Tommy Kohlberg ” 26

JUNIORER ÄLDRE HERRAR:
1. Sten-Ove Karlsson Jössefiskarna 566g
2. Matias Westerberg Nordmarksfiskarna 236
3. David Andersson ” 226

VETERANER DAMER:
1. Sonja Johansson Åmotfors 1628g
2. Eva Wikström Torsby 1496
3. Gudrun Gyllström Jössefiskarna 1412
4. Karid Rydberg ” 904
5. Marita Lövgren Åmotfors 788
6. Monika Johansson Nor 574
7. Britta Kohlberg Åmotfors 186
8. Eva Grundel Jössefiskarna 146
9. Anita Schröder ” 130

SENIORER DAMER:
1. Tove Lundell Jössefiskarna 1406g
2. Gerd Andersson Åmotfors 1092
3. Ulrika Schröter Jössefiskarna 1054
4. Barbro Woronin ” 868
5. Mikaela Tranberg Åmotfors 780
6. Anita Tranberg ” 760
7. René Danielsson Nordmarksfiskarna 750
8. Anita Magnusson Åmotfors 712
9. Helena Haglund Nordmarksfiskarna 278
10. Kristina Löfblad Åmotfors 230
11. Marie-Louise Johansson 210

VETERANER HERRAR:
1. Sven Thorell Åmotfors 2945g
2. Rune Lindström Jössefiskarna 2416
3. Kjell Nilsson ” 2378
4. Evald Nilsson Nordmarksfiskarna 2182
5. Allan Dahlberg ” 1856
6. Nils Eriksson Jössefiskarna 1824
7. Åke Pettersson ” 1736
8. Kjell Forsberg Åmotfors 1696
9. Sune Johansson ” 1658
10. Arne Lindström Jössefiskarna 1632
11. Boje Eriksson ” 1598
12. Otto Bengtsson Nordmarksfiskarna 1320
13. Jan-Olov Jarebo Jössefiskarna 1278
15. Åke Lövgren Åmotfors 1246
16. Halvdan Flenstad Nordmarksfiskarna 1026
17. Ernst Johansson Jössefiskarna 1026
18. Alrik Elvstrand ” 996
19. Gösta Tjärning Nordmarksfiskarna 992
20. Karl-Gustav Pettersson Åmotfors 968
21. Arne Johansson Jössefiskarna 904
22. Leif Lundell ” 888
23. Uno Wikström Torsby 868
24. Karl-Erik Jarebo Jössefiskarna 838
25. Sven Ekstrand ” 802
26. Tore Johansson Åmotfors 752
27. Ragnar Eriksson Jössefiskarna 686
28. Arne Falkenström Åmotfors 678
29. John Björn Jössefiskarna 656
30. Uno Olsson Åmotfors 578
31. Åke Weiborg Jössefiskarna 542
32. Torsten Tjernberg ” 530
33. Göte Andersson Åmotfors 494
34. Per-Erik Bergfjord Jössefiskarna 384
35. Gunnar Nilsson ” 356
36. Pelle Nilsson ” 352
37. Tore Lundkvist ” 274
38. Bo Nygren Åmotfors 234
39. Kåre Olsson Nordmarksfiskarna 150
40. Karl-Erik Löfblad Åmotfors 84
41. Roland Jonsson Arvika 54

SENIORER HERRAR:
1. Inge Björn Jössefiskarna 2660g
2. Bo-Inge Johansson ” 2406
3. Tyrone Svantorp Nordmarksfiskarna 2236
4. John Höglund ” 2222
5. Mikael Persson Jössefiskarna 2114
6. Hans-Olov Nilsson Nordmarksfiskarna 1952
7. Mats Svensson ” 1772
8. Anders Skau Jössefiskarna 1674
9. Mats Olofsson ” 1580
10. Bertil Magnusson Nordmarksfiskarna 1536
11. Sven-Ivar Fjeld Eidskog 1530
12. Kenneth Danielsson Nordmarksfiskarna 1528
13. Per-Erik Olsson Jössefiskarna 1496
14. Tommy Tranberg Åmotfors 1360
15. Peter Arvidsson Fjäll 1294
16. Christer Österberg Åmotfors 1274
17. Sven Gustafsson Jössefiskarna 1260
18. Krister Sunesson Åmotfors 1216
19. Ronny Björn Jössefiskarna 1164
20. Mikael Schröter ” 1154
21. Bruno Kullgren Åmotfors 1144
22. Karl-Olov Ingels Jössefiskarna 1042
23. Kjell Midsundstad Åmotfors 1016
24. Kenneth Hohlin ” 1002
Kjell-Åke Johansson ” 1002
26. Jan Jansson ” 976
27. Stefan Berglund ” 966
28. Alf Höglund Jössefiskarna 912
29. Krister Skau ” 902
30. Christer Magnusson Åmotfors 884
31. Erik Torkilsbråten Eidskog 878
32. Per Karlsson Jössefiskarna 838
33. Jens Byholm ” 760
34. Börje Karlsson Torsby 746
35. Ragnar Midsundstad Åmotfors 736
36. Joe Fjeld Eidskog 688
37. Anders Westlund Växvik 686
38. Jan Eriksson Åmotfors 658
39. Gunnar Johansen Eidskog 634
40. Conny Haglund Nordmarksfiskarna 560
41. Gunnar Weiborg Jössefiskarna 556
42. Knut Larsson Eidskog 518
43. Dan Öster Jössefiskarna 490
44. Tord Nyholm Rudsgården 484
45. Hans-Peter Sörensson Åmotfors 454
46. Tor-Erland Sörli Skotterud 368
47. Roy Flenstad Nordmarksfiskarna 362
48. Roland Westerberg ” 302
49. Erik Bakken Åmotfors 292
Tore Eriksson Högerud 292
51. Conny Kolberg Brevik 266
52. Bo Gustafsson Åmotfors 152
53.Christer Gustafsson Brevik 118
54. Bjarne Persson Åmotfors 106

1997.
RESULTAT:
KNATTAR:
1. Fredrik Engbråten Åmotfors 66g
2. Mattias Adolfson ” 38

DAMER VETERANER:
1. Sonja Johansson Åmotfors 226g
2. Inga Danielsson Forshaga 184
3. Gudrun Gyllström Jössefiskarna 154
4. Karin Rydberg ” 108
5. Eldbjörg Andreasson Åmotfors 74
6. Anita Schröder Jössefiskarna 34
7. Marita Lövgren Åmotfors 30

DAMER SENIORER:
1. Gun Österberg Torsby 1146g
2. Berit Bergkvist Forshaga 346
3. Barbro Woronin Jössefiskarna 302
4. Gerd Andersson Åmotfors 220
5. Maj-Britt Jakobsson Jössefiskarna 172
6. Rebecka Danielsson Nordmarksfiskarna 156
7. Tove Lundell Jössefiskarna 136
8. René Danielsson Nordmarksfiskarna 112
9. Mikaela Tranberg Åmotfors 112
10. Anita Tranberg ” 72
11. Gun Sjö Forshaga 46
12. Gull-Britt Karlsson Jössefiskarna 30

HERRAR VETERANER:
1. Kjell Nilsson Jössefiskarna 3326g
2. Ragnar Eriksson ” 1478
3. Otto Bengtsson Nordmarksfiskarna 1304
4. Evald Nilsson ” 786
5. Halvdan Flenstad ” 712
6. Arne Falkenström Åmotfors 610
7. Boje Eriksson Jössefiskarna 600
8. Sven Thorell Åmotfors 476
9. Bo Nygren ” 394
10. Ivan Norén Jössefiskarna 368
11. Olle Österberg Åmotfors 362
12. Sven Andersson Jössefiskarna 338
13. Gunnar Nilsson ” 320
14. Stig Ekström ” 314
15. Leif Lundell ” 278
16. Ove Boström Forshaga 252
17. Kurt Johansson Jössefiskarna 243
18. Karl-Gustav Pettersson Åmotfors 238
19. Erik Arnesson ” 212
20. Allan Dahlberg Nordmarksfiskarna 202
Rune Lindström Jössefiskarna 202
22. John Björn ” 198
23. Åke Pettersson ” 196
24. Verner Knutsson Forshaga 174
25. Martin Tyrehed Jössefiskarna 166
26. Lennart Sjö Brunskog 166
27. Gösta Tjärning Nordmarksfiskarna 162
28. Otto Pollari Forshaga 156
29. Kjell Forsberg Åmotfors 152
30. Lars Sundman ” 150
31. Nils Helin ” 128
32. Olle Östlund Torsby 126
33. Arne Lindström Jölssefiskarna 112
34. Rune Magnusson Åmotfors 108
35. Ernst Andreasson ” 106
36. Tore Lundkvist Jössefiskarna 102
37. Sune Johansson Åmotfors 100
38. Uno Olsson ” 90
39. Nils Eriksson Jössefiskarna 82
40. Tore Johansson Åmotfors 76
41. Åke Olsson ” 70
42. Ingvar Danielsson Forshaga 62
43. Uno Wikström Torsby 38
44. Per-Erik Bergfjord Jössefiskarna 36
45. Nisse Sjöstedt Åmotfors 32
Torsten Tjärnberg Jössefiskarna 32
47. Bjarne Larsson ” 24

HERRAR SENIORER:
1. Eje Andersson Jössefiskarna 1932g
2. Sven Furuseth Åmotfors 1470
3. Chjristian Bergsten ” 1334
4. Christer Skau Jössefiskarna 1078
5. Erik Bakken Åmotfors 1048
6. Inge Björn Jössefiskarna 860
7. Roine Karlsson ” 860
8. Michael Schröter ” 842
9. John Höglund ” 840
10. Roger Larsson ” 840
11. Ragnar Midsundstad Åmotfors 826
12. Hans-Olov Nilsson Nordmarksfiskarna 806
13. Anders Westlund Växvik 652
14. Stefan Berglund Åmotfors 586
15. Anders Skau Jössefiskarna 576
16. Bertil Magnusson Nordmarksfiskarna 530
17. Ronny Björn Jössefiskarna 528
18. Jan Bergstedt ” 520
19. Jens Byholm ” 500
20. Lester Skau ” 486
21. Kenneth Danielsson Nordmarksfiskarna 472
22. Håkan Persson Växvik 454
23. Ronny Pettersson Jössefiskarna 446
24. Konny Haglund Nordmarksfiskarna 412
25. Jan Jansson Åmotfors 360
26. Peter Eriksson Solstafiskarna 360
27. Mikael Persson Jössefiskarna 334
28. Kjell-Åke Johansson Åmotfors 326
29. Roy Flenstad Nordmarksfiskarna 326
30. Jan Eriksson Jössefiskarna 310
31. Patrik Lövgren Åmotfors 308
32. Per-Erik Olsson Jössefiskarna 290
33. Dan Öster ” 278
34. Tomas Gustafsson Åmotfors 278
35. Sven Gustafsson Jössefiskarna 278
36. Esbjörn Bergkvist Forshaga 276
37. Jan-Åke Karlsson Jössefiskarna 268
38. Kenneth Hohlin Åmotfors 244
39. Kjell Midsundstad ” 216
40. Arne Pettersson Nordmarksfiskarna 216
41. Gunnar Jonsen Norge 180
42. Mikael Björn Skoghall 172
43. Anders Magnusson Jössefiskarna 144
44. Kent Alexandersson Brevik 142
45. Ulf Sandin Jössefiskarna 134
46. Sven Byholm ” 128
47. Christer Magnusson Åmotfors 124
48. Jan-Olof Jarebo Jössefiskarna 116
49. Jan Eriksson Åmotfors 106
50. Tommy Tranberg ” 90
51. Karl-Olov Magnusson ” 90
52. Conny Andersson Forshaga 84
53. Tor Erland Sörli Norge 82
54. Ulf Nilsson Brevik 82
55. Joakim Sjö Forshaga 60
56. Kent Rörkvist Åmotfors 50
57. Hasse Magnusson Jössefiskarna 34

1996.
RESULTAT: (Största fisken fick Harry Månsson Åmotfors på 862g
KNATTAR:
1. Fredrik Engbråten Åmotfors 172g
2. Jonathan Alexandersson ” 64
3. Johanna Gustafsson Brevik 58

DAMJUNIORER YNGRE:
1. Rebecka Danielsson Nordmarksfiskarna 198g

DAMJUNIORER ÄLDRE:
1. Mikaela Tranberg Åmotfors 305g

HERRJUNIORER YNGRE:
1. Kristian Karlsson Åmotfors 30g
2. Daniel Karlsson ” 24

HERRAR JUNIORER ÄLDRE:
1. Lars Andersson Arvika 48g

DAMER VETERANER:
1. Eva Wikström Torsby 798g
2. Gudrun Gyllström Jössefiskarna 426
3. Ragnhild Johannesson Nordmarksfiskarna 338
4. Anita Schröder Jössefiskarna 294
5. Sonja Johansson Åmotfors 190
6. Karin Rydberg Jössefiskarna 190
7. Inga Danielsson Forshaga 182
8. Eva Grundel Jössefiskarna 54

DAMER SENIORER:
1. Gerd Andersson Åmotfors 778g
2. Tove Lundell Jössefiskarna 306
3. Anita Tranberg Åmotfors 294
4. Marita Lövgren ” 240
5. Maj-Britt Jakobsson Jössefiskarna 218
6. Ulrika Johansson Arvika 174
7. Ulrika Schröter Jössefiskarna 174
8. Gun Sjö Edane 156
9. Marianne Andersson Åmotfors 78
10. René Danielsson Nordmarksfiskarna 22

HERRAR VETERANER:
1. Per-Erik Bergfjord Jössefiskarna 1216g
2. Uno Wikström Torsby 922
3. Harry Månsson Åmotfors 862
4. Ragnar Eriksson Jössefiskarna 774
5. Kurt Johansson ” 636
6. Åke Weiborg ” 618
7. Åke Pettersson ” 534
8. Folke Karlsson Nordmarksfiskarna 502
9. Verner Knutsson Forshaga 438
10. Sune Johansson Åmotfors 376
11. Åke Henriksson Jössefiskarna 368
12. Göte Andersson Åmotfors 362
13. Ove Boström Forshaga 346
14. Anders Persson Nordmarksfiskarna 338
15. Sven Andersson Jössefiskarna 330
16. Ingvar Danielsson Forshaga 324
17. Helge Eriksson Solstafiskarna 324
18. Arne Johansson Jössefiskarna 318
19. Tore Johansson Åmotfors 316
20. Arne Gustafsson ” 274
21. Karl-Gustav Pettersson ” 236
22. Tore Lundkvist Arvika 224
23. Bo Nygren Åmotfors 224
24. Sven Thorell ” 194
25. Torsten Tjärnberg Jössefiskarna 172
26. Kjell Nilsson ” 166
27. Erik Arnesson Åmotfors 166
28. Ernst Johansson Jössefiskarna 136
29. Karl-Erik Jarebo ” 126
30. Ove Nilsson ” 122
31. Leif Lundell ” 116
32. Stig Pettersson ” 94
33. Stig Ekström Arvika 92
34. Leo Alm Åmotfors 78
35. Kjell Pettersson Nordmarksfiskarna 64
36. Allan Larsson Åmotfors 58
37. Nils Eriksson Jössefiskarna 36
38. Sven Ekstrand Åmotfors 24
39. Rune Lindström Jössefiskarna 24

HERRAR SENIORER:
1. Boje Eriksson Jössefiskarna 1606g
2. Patrik Lövgren Åmotfors 1538
3. Peter Eriksson Solstafiskarna 1528
4. John Höglund Jössefiskarna 1440
5. Dan Öster ” 1370
6. Allan Dahlberg Nordmarksfiskarna 1338
7. Michael Schröter ” 1322
8. Kent Rörkvist Åmotfors 1132
9. Ove Dahlman ” 1096
10. Alf Höglund Jössefiskarna 1062
11. Kjell Eriksson ” 984
12. Christian Bergsten Brevik 868
13. Ulf Eriksson Solstafiskarna 862
14. Mattias Erlandsson Åmotfors 852
15. Ove Persson ” 852
16. Per Sandström Arvika 830
17. Hans-Göran Myhrén Åmotfors 814
18. Stig Andersson Torsby 768
19. Jan Jansson Åmotfors 756
20. Roine Karlsson Jössefiskarna 736
21. Esbjörn Bergkvist Forshaga 630
22. Christer Sunesson Åmotfors 628
23. Evert Andersson Arvika 580
24. Per-Erik Olsson Jössefiskarna 572
25. Lars Gustafsson ” 570
26. Kenneth Danielsson Nordmarksfiskarna 544
27. Karl-Olof Ingels Jössefiskarna 512
28. Sven Furuseth Åmotfors 510
29. Erik Torkelsbråten Eidskog 496
30. Jan Eriksson Jössefiskarna 494
31. Anders Magnusson ” 458
32. Inge Björn ” 448
33. Jan-Olof Jarebo ” 442
34. Kjell Axelsson Åmotfors 416
35. Lester Skau Jössefiskarna 412
36. Ulf Sandin ” 404
37. Eje Andersson ” 404
38. Sven Lindh Charlottenberg 384
39. Börje Karlsson Åmotfors 358
40. Peter Jansson ” 356
41. Stig-Arne Lindh Nordmarksfiskarna 334
42. Joakim Sjö Forshaga 326
43. Roger Larsson Jössefiskarna 316
44. Erik Bakken Åmotfors 296
45. Christer Skau Jössefiskarna 236
46. Mikael Persson ” 224
47. Tomas Gustafsson Åmotfors 224
48. Gunder Danielsson ” 212
49. Sven Gustafsson Jössefiskarna 202
50. Bertil Magnusson Nordmarksfiskarna 202
51. Ragnar Midsundstad Åmotfors 190
52. Jens Byholm Jössefiskarna 188
53. Tor Sörli Eidskog 182
54. Jan Eriksson Brevik 168
55. Tommy Tranberg Åmotfors 134
56. Jan-Åke Karlsson Jössefiskarna 124
57. Ove Eriksson Solstafiskarna 120
58. Anders Westlund Växvik 86
59. Kent Nilsson Jössefiskarna 80
60. Bjarne Larsson ” 72
61. Kent Alexandersson Brevik 66
62. Hasse Magnusson Jössefiskarna 62
63. Mikael Björn Skoghall 40
64. Arne Pettersson Nordmarksfiskarna 36

1995.
STÖRSTA FISKEN FICK HANS-GÖRAN MYRHÉN ÅMOTFORS PÅ 947g
RESULTAT:
KNATTAR:
1. Mattias Axbäck Hälletorp 100g
2. Fredrik Gustafsson Brevik 100
3. Johan Karlsson Brevik 10

DAMJUNIORER YNGRE:
1. Rebecka Danielsson Nordmarksfiskarna 50g

HERRJUNIORER YNGRE:
1. Patrik Elfman Nordmarksfiskarna 750g
2. Anders Ljungberg Åmotfors 50

HERRJUNIORER ÄLDRE:
1. Mattias Erlandsson Jössefiskarna 1400g
2. Ronny Björn ” 150

DAMVETERANER:
1. Sonja Johansson Jössefiskarna 400g
2. Eva Wikström Torsby 300
3. Eldbjörg Andreasson Åmotfors 200
4. Elsa Grina Oslo 150
5. Karin Rydberg Jössefiskarna 100
6. Ragnhild Johannesson Nordmarksfiskarna 50

DAMSENIORER:
1. Anna Lindgren Norge 800g
2. Maj-Britt Jakobsson Jössefiskarna 700
3. Gun Österberg Torsby 500
4. Margareta Björn Jössefiskarna 500
5. Tove Lundell ” 400
6. René Danielsson Nordmarksfiskarna 300
7. Lena Schröter Jössefiskarna 250
8. Gerd Andersson Åmotfors 250
9. Margareta Tyrehed Jössefiskarna 250
10. Anita Schröder ” 100
11. Marita Lövgren Åmotfors 100
12. Anita Andersson ” 50
13. Ulrika Schröter Jössefiskarna 50

HERRAR VETERANER:
1. Åke Weiborg Jössefiskarna 2250g
2. Sven Thorell Åmotfors 1900
3. Erik Arnesson ” 1600
4. Kjell Nilsson Jössefiskarna 1050
5. Nils Eriksson ” 1050
6. Arne Lindström ” 850
7. Ragnar Eriksson ” 750
8. Ove Boström Forshaga 700
9. Åke Holmberg Älvkroken 650
10. Matti Tyrehed Jössefiskarna 650
11. Bo Nygren Åmotfors 600
12. Rune Lindström Jössefiskarna 600
13. Karl-Erik Jarebo ” 600
14. Kjell Pettersson Nordmarksfiskarna 500
15. Åke Henriksson Jössefiskarna 500
16. John Björn ” 450
17. Kjell Forsberg Åmotfors 450
18. Olle Östlund Torsby 400
19. Uno Persson Nordmarksfiskarna 400
20. Sune Johansson Jössefiskarna 350
21. Per-Åke Pettersson Torsby 300
22. Sven Ekstrand Jössefiskarna 300
23. Kurt Johansson ” 250
24. Stig Ekström Arvika 250
25. Pelle Nilsson Jössefiskarna 200
26. Ernst Andreasson Åmotfors 200
27. Per-Erik Bergfjord Jössefiskarna 200
28. Evald Nilsson Nordmarksfiskarna 200
29. Otto Bengtsson ” 200
30. Ingvar Danielsson Forshaga 150
31. Arne Johansson Jössefiskarna 150
32. Göte Andersson Åmotfors 150
33. Stig Gustafsson ” 150
34. Uno Olsson Jössefiskarna 100
35. Alf Kullgren Åmotfors 100
36. Leif Lundell Jössefiskarna 100
37. Allan Karlsson Åmotfors 100
38. William Grina Oslo 100
39. Erik Johansson Torsby 100
40. Åke Pettersson Jössefiskarna 100
41. Gösta Tjärning Nordmarksfiskarna 50
42. Stig Pettersson Jössefiskarna 50
43. Bertil Lundkvist ” 50
44. Harry Månsson ” 50
45. Gunnar Nilsson ” 50
46. Erik Ström Kil 50

HERRAR SENIORER:
1. Christer Sunesson Jössefiskarna 3550g
2. Peter Eriksson Solstafiskarna 1800
3. Patrik Lövgren Åmotfors 1700
4. Tomas Gustafsson ” 1650
5. Hans Nordseth Valset 1400
6. Kenneth Hohlin Åmotfors 1400
7. Ragnar Midsundstad ” 1300
8. Kenneth Danielsson Nordmarksfiskarna 1250
9. Per Olsson Jössefiskarna 1200
10. Hans-Göran Myhrén Åmotfors 1200
11. Ulf Sandin Jössefiskarna 1150
12. Dan Öster ” 1100
13. Bertil Magnusson Nordmarksfiskarna 1050
14. Karl-Olov Ingels Jössefiskarna 1050
15. Peter Holmer ” 1000
16. Jan-Olof Jarebo ” 900
17. Roine Karlsson ” 900
18. Jens Byholm ” 850
19. Per-Erik Walander Åmotfors 800
20. Gunder Danielsson ” 800
21. Åke Lövgren ” 750
22. Inge Björn Jössefiskarna 700
23. Helge Eriksson Solstafiskarna 700
24. Michael Schröter Jössefiskarna 700
25. Ove Persson Åmotfors 650
26. ?
27. Stig Andersson Torsby 650
28. Lars Gustafsson Jössefiskarna 650
29. Joakim Sjö Forshaga 650
30. Jan Eriksson Jössefiskarna 600
31. Kjell Axelsson Åmotfors 500
32. Leif Nilsson ” 450
33. Arne Falkenström ” 400
34. Sven Byholm Jössefiskarna 350
35. Erik Bakken Åmotfors 300
36. Ove Eriksson Solstafiskarna 300
37. Roman Woronin Jössefiskarna 250
38. Åke Olsson Åmotfors 250
39. Kjell Midsundstad ” 200
40. Börje Karlsson ” 200
41. Allan Dahlberg Nordmarksfiskarna 200
42. Jon Lindgren Norge 150
43. Roland Danielsson Åmotfors 150
44. Jan-Åke Karlsson Jössefiskarna 100
45. Jan Eriksson Åmotfors 100
46. Bruno Kullgren ” 50
47. Johnny Welander Kil 50
48. Karl-Olov Magnusson Åmotfors 50
49. Bo Gustafsson ” 50

1994.
STÖRSTA FISKEN FICK KJELL FORSBERG ÅMOTFORS PÅ 868g
RESULTAT:
YNGRE HERRJUNIORER:
1. Jan Schröter Jössefiskarna 232g
2. Johan Lövgren Åmotfors 36
3. Erik Persson ” 28

ÄLDRE HERRJUNIORER:
1. Ronny Björn Jössefiskarna 852g
2. Mattias Erlandsson ” 380

YNGRE DAMJUNIORER:
1. René Danielsson Nordmarksfiskarna 170g
2. Rebecka Danielsson ” 100

VETERANER DAMER:
1. Karin Rydberg Jössefiskarna 258g
2. Sonja Johansson ” 230
3. Ragnhild Johannesson Nordmarksfiskarna 200
4. Eva Wikström Torsby 172
5. Gudrun Gyllström Jössefiskarna 54

SENIORER DAMER:
1. Ulrika Schröter Jössefiskarna 480g
2. Maj-Britt Jakobsson ” 408
3. Margareta Tyrehed ” 376
4. Tove Lundell Åmotfors 132
5. Anita Schröder Jössefiskarna 114
6. Gull-Britt Karlsson ” 114
7. Margareta Björn ” 36

VETERANER HERRAR:
1. Kjell Forsberg Åmotfors 2470g
2. Sune Johansson Jössefiskarna 2448
3. Åke Weiborg ” 2206
4. Bo Nygren Åmotfors 1754
5. Rune Lindström Jössefiskarna 1724
6. Tore Johansson ” 1564
7. Erik Arnesson Åmotfors 1548
8. Evald Nilsson Nordmarksfiskarna 1200
9. Ernst Johansson Jössefiskarna 986
10. Ragnar Eriksson ” 955
11. Kurt Johansson ” 888
12. Bror Johannesson Nordmarksfiskarna 706
13. Nils Eriksson Jössefiskarna 672
14. Per-Erik Bergfjord ” 614
15. Allan Lindh Nordmarksfiskarna 604
16. Uno Wikström Torsby 552
17. Alrik Elvstrand Jössefiskarna 502
18. Nils Sjöstedt Åmotfors 494
19. Kjell Nilsson Jössefiskarna 476
20. Nils Olsson ” 460
21. Arne Johansson ” 436
22. Stig Ekström Arvika 430
23. Stig Pettersson Jössefiskarna 416
24. Torsten Tjärnberg ” 382
25. Karl-Erik Jarebo ” 372
26. Matti Tyrehed ” 244
27. Pelle Nilsson ” 214
28. Karl-Gustav Pettersson Åmotfors 166
29. John Björn Jössefiskarna 148
30. Åke Pettersson ” 112
31. Alf Kullgren Åmotfors 112
32. Gösta Tjärning Nordmarksfiskarna 38

SENIORER HERRAR:
1. Tomas Gustafsson Åmotfors 5448g
2. Per Olsson Jössefiskarna 3316
3. Jan Eriksson ” 3124
4. Boje Eriksson ” 1632
5. Kenneth Hohlin Åmotfors 1476
6. Björn Johannesson Jössefiskarna 1466
7. Tomas Carlsson Brevik 1346
8. Christer Sunesson Jössefiskarna 1246
9. Lester Skau ” 1160
10.Peter Lövgren Åmotfors 1118
11. Peter Eriksson Jössefiskarna 1080
12. Patrik Lövgren Åmotfors 1044
13. Eje Andersson Jössefiskarna 1010
14. Stig-Arne Lindh Nordmarksfiskarna 988
15. Sven Furuseth Åmotfors 970
16. Åke Lövgren ” 960
17. Roger Karlsson Jössefiskarna 950
18. Kenneth Danielsson Nordmarksfiskarna 786
19. Henry Karlsson Koppom 748
20. Gunder Danielsson Åmotfors 690
21. Börje Karlsson ” 654
22. Ulf Sandin Jössefiskarna 614
23. Bo Olsson ” 548
24. Johnny Wallander Kil 546
25. Kjell Eriksson Jössefiskarna 510
26. Anders Axbäck Hälletorp 506
27. Leif Lundell Åmotfors 494
28. Roger Jansson Charlottenberg 476
29. Carl-Olof Ingels Jössefiskarna 476
30. Bjarne Larsson ” 366
31. Dan Öster ” 338
32. Bruno Kullgren Åmotfors 308
33. Ragnar Midsundstad ” 306
34. Alf Höglund Jössefiskarna 293
35. Åke Henriksson ” 260
36. Peter Fors Flogned 206
37. Henning Hauger Kortlanda 206
38. Kjell Midsundstad Åmotfors 192
39. Ove Dahlman ” 190
40. Sverre Malmstedt Flogned 174
41. Jan Eriksson Åmotfors 174
42. Tommy Tranberg ” 174
43. Allan Dahlberg Nordmarksfiskarna 166
44. Erik Bakken Åmotfors 150
45. Arne Falkenström ” 100
46. Nils-Åke Larsson Nordmarksfiskarna 48
47. Ulf Nilsson Brevik 42
48. Inge Björn Jössefiskarna 28

1993.INSTÄLLT P.G.A. SVAG IS

1992.INSTÄLLT P.G.A. SVAG IS

1991.STÖRSTA FISKEN FICK PETER HOLMER JÖSSEFISKARNA PÅ 850g
RESULTAT:
KNATTAR:
1. Johan Karlsson Åmotfors 705g
2. Marie Nilsson ” 319
3. René Danielsson Koppom 218
4. Ylva Bryntesson Hälle 82
5. Jerker Lundberg Åmotfors 62
6. Anna Gustafsson Brevik 58

HERRJUNIORER YNGRE:
1.Mattias Erlandsson Jössefiskarna 358g
2.Daniel Ruus Nordmarksfiskarna 172
3.Daniel Galic ” 54

DAMJUNIORER ÄLDRE:
1. Ulrika Johansson Arvika 154g

HERRJUNIORER ÄLDRE:
1. Anders Skau Jössefiskarna 252g
2. Patrik Lövgren Åmotfors 112
3. Christer Gustafsson Brevik ?

DAMER VETERANER:
1. Karin Rydberg Jössefiskarna 532g
2. Ragnhild Johannesson Nordmarksfiskarna 146
3. Ewa Grundel Jössefiskarna 114
4. Anna-Stina Johansson ” 46

DAMER SENIORER:
1. Elisabeth Bengtsson Jössefiskarna 2148g
2. Gull-Britt Karlsson ” 1398
3. Sonja Johansson ” 924
4. Anita Schröder ” 416
5. Marita Lövgren Åmotfors ?
6. Maj-Britt Jakobsson Jössefiskarna 350
7. Carina Helin ” 298
8. Stina Ruus Nordmarksfiskarna 264
9. Kristina Löfblad Åmotfors 226
10. June Gustafsson Flogned 158
11. Marianne Andersson Åmotfors 154
12. Barbro Woronin Jössefiskarna 116
13. Pia Nilsson Åmotfors 104
14. Margareta Thyrehed Jössefiskarna 90
15. Gerd Andersson Åmotfors 80

HERRAR VETERANER:
1. Roland Fredriksson Nordmarksfiskarna 3376g
2. Stig Pettersson Jössefiskarna 2184
3. Artur Kullgren Åmotfors 1582
4. Gunnar Nilsson Jössefiskarna 1418
5. Åke Weiborg ” 1412
6. Bo Nygren Åmotfors 1018
7. Tore Johansson Jössefiskarna 912
8. Pelle Nilsson ” 886
9. Torsten Tjärnberg ” 870
10. Ragnar Eriksson ” 866
11. Sven Thorell Åmotfors 698
12. Gösta Tjärning Nordmarksfiskarna 692
13. Bert Henriksson Jössefiskarna 670
14. Per Johnsen ” 538
15. Uno Persson Nordmarksfiskarna 516

HERRAR SENIORER:
1. Peter Lövgren Åmotfors 2170g
2. Arne Falkenström ” 2070
3. Tomas Gustafsson ” 1406
4. Rune Nilsson Jössefiskarna 1326
5. Tomas Falkenström Åmotfors 1292
6. Berndt Bengtsson Jössefiskarna ?
7. Peter Holmer ” 1128
8. Kjell Axelsson Åmotfors 1116
9. Christer Sunesson Jössefiskarna ?
10. Åke Lövgren Åmotfors 1090
11. Michael Schröter Jössefiskarna 962
12. Börje Karlsson Åmotfors 946
13. Kjell Ruus Årjäng 886
14. Allan Larsson Åmotfors 782
15. Roger Karlsson ? 750

1990. INSTÄLLT P.G.A. SVAG IS

1989. INSTÄLLT P.G.A. SVAG IS.

1988. INSTÄLLT P.G.A. SVAG IS:

1985.STÖRSTA FISKEN FICK K-G PETTERSSON ÅMOTFORS PÅ 296g.
RESULTAT:
KNATTAR:
1. Jonas Sunesson Jössefiskarna 58g
2. Joakim Östbye Brevik 44

YNGRE HERRJUNIORER:
1. Per-Erik Olsson Jössefiskarna 199g
2. Tomas Falkenström Åmotfors 81

ÄLDRE HERRJUNIORER:
1. Ove Persson Åmotfors 524g
2. Peter Eriksson Jössefiskarna 441

DAMSENIORER:
1. Elisabet Bengtsson Jössefiskarna 445g
2. Eva Grundel ” 180
3. Gunvor Ryman Åmotfors 177
4. Gudrun Gyllström Jössefiskarna 154
5. Ragnhild Johannesson Nordmarksfiskarna 146
6. Maj-Britt Jakobsson Jössefiskarna 145

HERRAR VETERANER:
1. Nils Helin Jössefiskarna 1000g
2. Herbert Eriksson ” 646
3. Alrik Elvstrand Bortan 586
4. Ragnar Eriksson Jössefiskarna 575
5. Erik Arnesson Åmotfors 444
6. Thore Johansson Jössefiskarna 386
7. Karl-Gustav Pettersson Åmotfors 379
8. Nils Östberg Jössefiskarna 345
9. Pelle Nilsson ” 297
10. John Björn ” 272
11. Gunnar Jansson ” 238

HERRAR SENIORER:
1. Per-Erik Wallander Åmotfors 1617g
2. Åke Weiborg Jössefiskarna 1032
3. Åke Lövgren Åmotfors 1003
4. Boje Eriksson Jössefiskarna 949
5. Lars Gustafsson ” 682
6. Lars Johansson ” 665
7. Rune Lindström ” 596
8. Jan-Åke Holmer ” 527
9. Arne Lindström ” 413
10. Sven Furuseth ” 378
11. Bo-Inge Johansson ” 361
12. Jan-Olof Jarebo ” 343
13. Birger Olausson Nordmarksfiskarna 342
14. Sune Johansson Jössefiskarna 332
15. Allan Lövgren Brevik 328
16. Allan Lindh Nordmarksfiskarna 317

1987
RESULTAT:
KNATTAR:
1. Niklas Persson JÖSSEFISKARNA 170g
2. Ronny Björn ” 118

HERRAR JUNIORER ÄLDRE:
1. Peter Eriksson SOLSTAFISKARNA 319g
2. Peter Jansson Charlottenberg 183
3. Thomas Falkenström Åmotfors 62

DAMJUNIORER ÄLDRE:
1. Ulrika Schröter Jössefiskarna 577g

HERRAR JUNIORER YNGRE:
1. Ove Eriksson Solstafiskarna 154g
2. Jonas Sunesson Jössefiskarna 141
3. Henrik Forsberg Åmotfors 74
4. Per-Erik Olsson Jössefiskarna 65

DAMSENIORER:
1. Maj-Britt Jakobsson Jössefiskarna 469g
2. Ragnhild Johansson Nordmarksfiskarna 222
3. Sonja Johansson Jössefiskarna 191
4. Grete Grinna Nord Odal 180
5. Margareta Tyrehed Jössefiskarna 172
6. Gudrun Gyllström ” 134
7. Tove Lundell Charlottenberg 106
8. Margareta Björn Jössefiskarna 96
9. Yvonne Hult ? 71

HERRAR VETERANER:
1. Ragnar Eriksson Jössefiskarna 1441g
2. Bror Johannesson Nordmarksfiskarna 540
3. Erik Sjöström Åmotfors 500
4. Harry Månsson Jössefiskarna 351
5. Erik Arnesson Åmotfors 343
6. Nils Olsson Jössefiskarna 327
7. Alf Hansson Nordmarksfiskarna 294
8. Nils Helin Jössefiskarna 270
9. Sune Johansson ” 239
10. Nils Eriksson ” 238
11. John Björn ” 235
12. Alf Kullgren Åmotfors 223
13. Stig Pettersson Jössefiskarna 210
14. Roland Fredriksson Nordmarksfiskarna 198
15. Pelle Nilsson Jössefiskarna 177
16. Tore Johansson ” 158
17. Gösta Tjärning Nordmarksfiskarna 152
18. Per Jonsen Jössefiskarna 127
19. Verner Gustafsson Åmotfors 120
20. Karl-Gustav Pettersson ” 61
21. Uno Olsson Jössefiskarna 54
22. Sven Thorell Åmotfors 31

HERRAR SENIORER:
1. Kurt Johansson Jössefiskarna 2510g
2. Alf Höglund ” 2027
3. Bjarne Larsson ” 1398
4. Steve Jakobsson ” 1134
5. Gunnar Grinna Nord Odal 850
6. Peter Eriksson Jössefiskarna 789
7. Leif-Åke Nilsson Åmotfors 560
8. Peter Lövgren ” 514
9. Kjell Nilsson Jössefiskarna 473
10. Jan Eriksson ” 445
11. Matti Tyrehed ” 431
12. Tomas Gustafsson Åmotfors 421
13. Mats Olofsson Jössefiskarna 420
14. Hans-Göran Myhrén Åmotfors 407
15. Sven Lillehagen Kongsvinger 406
16. Bo Nygren Åmotfors 362
17. Lester Skau Jössefiskarna 358
18. Ove Persson Åmotfors 357
19. Jan-Åke Holmér Jössefiskarna 351
20. Christer Sunesson ” 344
21. Lars Johansson ” 327
22. Evert Eriksson Åmotfors 310
23. Villy Bengtsson Jössefiskarna 270
24. Kjell Alfredsson ” 268
25. Jan Jansson Charlottenberg 259
26. Kjell-Åke Johansson Åmotfors 236
27. Per Karlsson Jössefiskarna 214
28. Leif Lundell Åmotfors 204
29. Evald Nilsson Nordmarksfiskarna 200
30. Ulf Sandin Jössefiskarna 197
31. Allan Lövgren Brevik 191
32. Ove Nilsson Jössefiskarna 177
33. Jan Borgstedt ” 154
34. Stefan Andersson ” 153
35. Sigurd Nilsson ” 148
36. Arne Lindström ” 128
37. Göte Andersson Olebyn 124
38. Jan-Olof Jarebo Jössefiskarna 112
39. Mikael Bergsten Brevik 110
40. Boje Eriksson Jössefiskarna 104
41. Eje Andersson ” 100
42. Bo-Inge Johansson ” 95
43. Mikael Schröter ” 81
44. Rune Lindström ” 78
45. Lars-Erik Berg ” 75
46. Gunder Danielsson Arvika 72
47. Kjell Forsberg Åmotfors 66
48. Helge Eriksson Solstafiskarna 60
49. Bengt-Arne Eriksson Åmotfors 56
50. Åke Henriksson Jössefiskarna 50
51. Ove Dahlman Åmotfors 43

1986. DAGENS STÖRSTA ABBORRE FICK EJE ANDERSSON JÖSSEFISKARNA PÅ 1450g.
RESULTAT:
HERRAR SENIORER:
1. Eje Andersson Jössefiskarna 2265g
2. Peter Eriksson ” 1828
3. Kurt Johansson ” 1750
4. Boje Eriksson ” 1280
5. Villy Bengtsson ” 944
6. Per-Erik Walander Åmotfors 922
7. Peter Lövgren ” 916
8. ?
9. ?
10. Håkan Holt ” 628
11. Bo Olsson Jössefiskarna 577
12. Mats Olofsson ” 550
13. Roger Karlsson ” 498
14. Arne Fors Brevik 435
15. Lars Gustafsson Jössefiskarna 423
16. Bjarne Larsson ” 409
17. Arne Lindström ” 390
18. Inge Björn ” 369
19. Thomas Gustafsson Åmotfors 351
20. Kjell-Åke Johansson ” 348

HERRAR VETERANER:
1. Roland Fredriksson Nordmarksfiskarna 1452g
2. Nils Helin Jössefiskarna 839
3. Uno Olsson ” 557
4. Sune Johansson ” 440
5. Verner Gustafsson Åmotfors 503?
6. Erik Arnesson ” 440
7. Herbert Eriksson Jössefiskarna 408
8. Karl-Gustav Pettersson Åmotfors 388
9. Hjalmar Johansson ” 354
10. Thore Johansson Jössefiskarna 346
11. Harry Månsson ” 289
12. Bertil Lundkvist ” 289
13. Stig Pettersson ” 279
14. Pelle Nilsson ” 245
15. Uno Persson Nordmarksfiskarna 219

DAMER:
1. Gudrun Gyllström Jössefiskarna 1030g
2. Gull-Britt Karlsson ” 365
3. Margareta Björn ” 251
4. Ragnhild Johannesson Nordmarksfiskarna 239
5. Maj-Britt Jakobsson Jössefiskarna 114
6. Sonja Johansson ” 96
7. Elisabet Bengtsson ” 93
8. Gunvor Ryman Åmotfors 62
9. Margareta Tyrehed Jössefiskarna 57

ÄLDRE HERRJUNIORER:
1. Ove Persson Åmotfors 672g
2. Per Karlsson Jössefiskarna 375
3. Patrik Lundell Åmotfors 55

HERRAR YNGRE JUNIORER:
1. Henrik Forsberg Åmotfors 704g
2. Per-Erik Olsson Jössefiskarna 348
3. Peter Eriksson Solstafiskarna 343
4. Roger Larsson Jössefiskarna 100
5. Jonas Sunesson ? 55
6. Tomas Falkenström Åmotfors 44
7. Mikael Björn ” 40

DAMJUNIORER YNGRE:
1. Ulrika Schröter Jössefiskarna 456g
2. Maria Thorell Åmotfors 77

1985. ?

1984.
Största fisken fick Erik Håkansson Brevik på 500g
RESULTAT:
HERRAR SENIORER:
1. Arne Johansson Bortan 1320g
2. Bo-Inge Johansson Jössefiskarna 1150
3. Bert Henriksson ” 1100
4. Karl-Erik Thomasson Trekroken 1030
5. Boje Eriksson Jössefiskarna 1000
6. Åke Henriksson ” 860
7. Jan Eriksson ” 850
8. Åke Lövgren Åmotfors 810
9. Bjarne Larsson Jössefiskarna 770
10. Kent Nilsson ” 700
11. Sune Johansson ” 680
12. Bo Olsson ” 610
13. Ove Dahlman Helgeboda 600
14. Jan-Åke Holmer Jössefiskarna 590
15. Sven Furuseth ” 500

HERRJUNIORER ÄLDRE:
1. Peter Eriksson Jössefiskarna 1160g
2. Peter Andersson ” 830
3. Anders Axbäck ” 570
4. Peter Lövgren Åmotfors 360
5. Ove Persson ” 260
6. Per Karlsson Jössefiskarna 60

DAMER JUNIORER:
1. Ann-Sofie Håkansson Brevik 140g

DAMKLASSEN:
1. Maj-Britt Jakobsson Jössefiskarna 1000g
2. Ragnhild Johannesson Nordmarksfiskarna 570
3. Gunvor Johansson Jössefiskarna 410
4. Maja Johansson ” 360
5. Kristina Sunesson ? 230

HERRJUNIORER YNGRE:
1. Henrik Forsberg Åmotfors 270g
2. Tord Björn Jössefiskarna 240
3. Roger Larsson ” 150
4. Tomas Falkenström Åmotfors 70
5. Jonas Sunesson Jössefiskarna 20

HERRAR VETERANER:
1. Nils Eriksson Jössefiskarna 2000g
2. Ragnar Eriksson ” 1320
3. Herbert Eriksson ” 1020
4. Erik Håkansson Åmotfors 970
5. Ernst Johansson Jössefiskarna 890
6. Tore Johansson ” 760
7. Holger Nilsson Nordmarksfiskarna 670
8. Sixten Arvidsson Jössefiskarna 650
9. John Björn ” 600
10. Erik Arnesson ” 580

1983. INSTÄLLT P.G.A. SVAG IS:

1982. C:a 100-talet deltagare. Tyvärr inte resultaten.

1981. C:a 100-talet deltagare. Tyvärr inte resultaten.

1980. C:a 50-tal deltagare. Har tyvärr inte resultaten.

1979. ?

1978. C:a 100-talet deltagare. Har tyvärr inte resultaten

1977. (Inställt p.g.a. svag is)

1976: (Största fisken fick Åke Lövgren Åmotfors på 380g)
DAMJUNIORER:
1. Ann-Sofie Håkansson Brevik 60g

DAMSENIORER:
1. Marianne Larsson Jössefiskarna 610g
2. Gudrun Gyllström ” 445
3. Evy Arnesson Åmotfors 190
4. Carina Helen Eda 150
5. Gunvor Ryman Åmorfors 95

HERRJUNIORER:
1. Ove Persson Åmotfors 2005g
2. Peter Eriksson Jössefiskarna 1135
3. Per-Arne Tjärnestig Bortan 690
4. Per-Anders Andersson Helgeboda 585
5. Mikael Persson Jössefiskarna 410
6. Steve Jakobsson ” 310
7. Kent Augustsson ” 275
8. Peter Lövgren Åmotfors 260
9. Per Karlsson Jössefiskarna 245
10. Peter Arvidsson ” 195
11. Lars-Erik Tjärnestig ” 175
12. Johnny Östbye Brevik 80

HERRAR VETERANER:
1. Stig Pettersson Jössefiskarna 890g
2. Johan Magnusson ” 880
3. Nils Helin ” 805
4. Elof Eriksson ” 640
5. Nils Olsson ” 615
6. Nils Eriksson ” 590
7. Roland Fredriksson Nordmarksfiskarna 570
8. Bertil Lundkvist Jössefiskarna 350
9. Sven Olsson Växvik 300
10. Ernst Johansson Jössefiskarna 265
11. Sixten Malmgren ” 250
12. Harry Månsson ” 245
13. Gösta Jansson ” 230
14. Herbert Eriksson ” 180

HERRSENIORER:
1. Boje Eriksson Jössefiskarna 2045g
2. Bo-Inge Johansson ” 1820
3. Arne Lindström ” 1615
4. Rune Lindström ” 1190
5. Inge Björn ” 1075
6. Åke Lövgren Åmotfors 1050
7. Evert Eriksson Jössefiskarna 1040
8. Mats Olofsson ” 970
9. Lars Johansson ” 960
10. Lars Gustafsson ” 865
11. Björn Johansson Bortan 615
12. Stefan Andersson Jössefiskarna 560
13. Bjarne Larsson ” 555
14. Leif-Åke Nilsson Åmotfors 535
15. Ragnar Eriksson Jössefiskarna 485
16. Bo Olsson ” 400
17. Sven Furuseth ” 370
18. Harry Månsson ” 350
19. Jan-Åke Holmer ” 330
20. Krister Sunesson ” 320
21. Arne Johansson Bortan 295
22. Kåre Wilke Åmotfors 255
23. Åke Henriksson Jössefiskarna 205
24. Roland Karlsson ” 185
25. Bo Nygren Åmotfors 165

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*