Några nyttiga länkar

Lokal att hyra

Klubbhuset i Brevik går att hyra. Här finns en samlingssal som rymmer omkring 50 sittande gäster. Till det finns en köksdel med den utrustning som behövs för att servera mat och dryck för gästerna. Här finns också diskmaskin, mikro och kaffebryggare. I samlingslokalen finns projektor i taket. Wifi i lokalen. Klicka här får du mera information om klubbhuset

Bilder från klubbens verksamhet

Redan när Breviks sportklubb bildades 1957 togs bilder på aktiviteter och verksamheter. I vårt fotogalleri hittar du bilder från massor av tillfällen i klubbens historia. Klicka här för att komma till bildgalleriet.

Videofilm om bygget av gymmet

Under byggtiden av vårt gym i klubbhuset skapade vi en videofilm som användes bl a i samband med invigningen. Klicka här för att se videofilmen.